Chorarinė astrologija. Interviu žurnalui „Būrėja”

Chorarinė astrologija yra vedų astrologijos dalis, padedanti sužinoti atsakymus į konkrečius klausimus.  Vedų astrologijoje-chorarinės astrologijos nerekomenduojama naudoti turint blogų ketinimų ar pramogai.

Kas yra vedų astrologija?

Vedų astrologija dar kitaip vadinama Džjotiš. Tai reiškia šviesa, nes ji – tarsi vedų akys, suteikia aiškumo likimo labirintuose. Šis mokslas paaiškina, kaip Visatos dėsniai lemia asmens vystymąsi, kokios planetos veikia žmogaus charakterį, likimą, kokias savybes jis atsinešė iš praeitų gyvenimų ir kokios užduotys jo laukia šiame. Džjotiš plačiai naudota vedų civilizacijoje, kuriai gyvuojant buvo parašytos klasikinės astrologijos knygos. Džjotiš laikoma labiausiai laiko patikrinta astrologijos sistema. Nuo senovės Džjotiš žinias perduodavo savo mokiniams žodžiu.

Ar skiriasi vedų astrologija nuo vakarietiškos?

Žvelgiant iš techninės pusės atliekant skaičiavimus vakarų astrologija remiasi kintamu tropiniu Zodiaku. Džjotiš naudoja nekintamą žvaigždinį Zodiaką pagal senovės vedų astronominį traktatą „Surya Siddhanta“. Dauguma Vakarų astrologijos populiariųjų šaltinių remiasi Vakarų astrologijos tėvo Klaudijaus Ptolemėjaus skaičiavimais, kurie buvo daryti apytiksliai prieš 2 500 m. Tačiau per tą laiką Žemės ašies kampas pasislinko, todėl skirtumas tarp tų skaičiavimų ir dabar yra 23 laipsniai. Jeigu į tai nėra atsižvelgiama atliekant skaičiavimus, tai gali būti pateikiamos klaidingos prognozės. Abi sistemos vertina 7 planetų padėtį (Saulės, Mėnulio, Jupiterio, Marso, Merkurijaus, Veneros ir Saturno), tačiau Džjotiš papildomai atsižvelgia į Rahu bei Ketu planetas, kurios labiau žinomos kaip šiaurinis ir pietinis Mėnulio mazgai. Tai – svarbiausi žmogaus karminio kelio rodikliai. Skirtingai negu Vakarų astrologijoje, Džjotiš neatsižvelgiama į Urano, Neptūno, Plutono, asteroidų ar kometų padėtis dėl to, kad norint patikrinti šių dangaus kūnų veikimą reikia šimtus metų juos stebėti. Vedų astrologijoje prognozėms naudojami planetų periodai-dašos. Tuo tarpu Vakarų astrologai naudoja planetų tranzitus, progresijas, soliarus ir lunarus. Planetiniai periodai-dašos, tai vienas tiksliausių laiko apibūdinimų kada gali įvykti tam tikri įvykiai, būtent šiems skaičiavimams pritaria ir nemažai vakarų mokslininkų .

Dar vienas vedų astrologijos privalumas – rekomenduojami efektyvūs ir praktiški likimo korekcijos metodai, tarkime, jagjos (ugnies ritualai), mantros, muhurta (palankaus laiko parinkimas), brangakmeniai. Taip pat sveikatos korekcijai naudojama ajurveda ir joga.

chorarine astrologija1

Kas yra chorarinė astrologija?

Chorarinė astrologija, vedų astrologijoje žinoma kaip Prašna, yra Džjotiš astrologijos dalis. Prašna šastra – atskira vedų astrologijos dalis, kurią naudoja ir Vakarų astrologija. Ji ypatinga tuo, kad joje sudarant horoskopą atsižvelgiama ne į žmogaus gimimo laiką, o į tai, kokioje vietoje ir kada klausimas buvo užduotas. Klausimo astrologija remiasi priežasties ir pasekmės principu. Palankus arba nepalankus klausimo uždavimo laikas taip pat gali daryti įtaką žmogaus ateičiai.

Paprastai astrologija remiasi asmens gimimo data. Kodėl taikant chorarinę astrologiją nereikia žinoti šių duomenų?

Todėl, kad čia horoskopas sudaromas klausimui, o ne žmogui.

chorarine astrologija2

Kaip sudaromas chorarinis horoskopas? Kokiais metodais remiantis gaunami atsakymai į klausimus?

Tai – viena sudėtingiausių astrologijos formų. Astrologas sudaro klausimo horoskopą pagal vietą ir laiką. Užduodant klausimą atsižvelgiama ir į sistemą, kuri vadinama Nimita. Pagal ją vertinami 3 dalykai: išoriniai ženklai – kas vyksta užduodant klausimą; astrologo ir klausiančio asmens kūno ženklai, reakcijos elgesys, pozos, sėdėsenos. Taip pat gali būti vertinami žmogaus sapnai. Tačiau vedų astrologijoje įvairūs ženklai neretai aiškinami skirtingai. Pavyzdžiui, daugelis kelią perbėgusią juodą katę laiko blogu ženklu. Tačiau vedų astrologijoje atsižvelgiama ne į katės spalvą, o į kryptį, iš kurios ji atbėgo. Jeigu iš kairės į dešinę, kitaip sakant, pagal laikrodžio rodyklę, nesvarbu, kokios ji spalvos, juoda ar ruda, tai – palankus ženklas, rodantis, kad einama teisinga linkme. Tačiau iš dešinės į kairę arba prieš laikrodžio rodyklę bėganti katė – nepalankus ženklas. Dėl šios priežasties indų filmuose gana dažnai prieš tragišką sceną režisierius panaudoja ezoterinę sceną su kate, perbėgančia iš dešinės pusės į kairę. Atvirkščiai yra su šunimi. Blogas ženklas, jeigu jis pereina iš kairės pusės į dešinę, o jei į priešingą pusę – palankus. Gaila, kad šiuos metodus sudėtinga praktiškai išbandyti mūsų gatvėse, nes Lietuvoje šunų bei kačių gana daug, todėl greičiausiai gausite 15 palankių ir tiek pat nepalankių ženklų (šypsosi). Tad galbūt, vertinant šunų ir kačių nurodomus ženklus, nevertėtų būti fatalistais.

Teko girdėti apie siūlomas chorarinės astrologijos paslaugas elektroniniu paštu. Ar tai tikslus būdas prognozuoti?

Gyvename skaitmeninių technologijų amžiuje, todėl kartais neišvengiamai tenka pasinaudoti galimybe užduoti klausimus nuotoliniu būdu. Tuomet astrologas atsižvelgia į klausimo gavimo laiką.

Į kokius klausimus chorarinė astrologija padeda rasti atsakymus? Kada verta ieškoti šios astrologijos rūšies specialisto?

Prašna nerekomenduojama žaisti. Verta užduoti tik labai svarbius klausimus tada, kai asmuo susiduria su pasirinkimo dilema. Astrologui šį metodą rekomenduojama naudoti tik vieną kartą per dieną. Jeigu jis mato nepalankius ženklus, gali į klausimą ir neatsakinėti. Klausimai, kuriuos žmogus užduoda, turėtų būti aiškūs ir reikalaujantys atsakymo taip arba ne. Prašna efektyvesnė, kai reikia pasirinkti iš dviejų variantų, tarkime, dviejų žmonių, jų grupių (partijų, komandų), krypties (veiklos, kelionės, naujos gyvenamosios vietos). Palanku klausimą papildyti trumpu situacijos apibūdinimu. Reikia nurodyti vieną variantą, kuris galbūt arčiau širdies, ir kitą, kuris antras šauna į galvą.

Tiesa, kad chorarinė astrologija dažnai naudojama dingusių asmenų arba pamestų daiktų paieškai?

Kai kurie Vakarų astrologai tai naudoja, galimai kai kurie vedų astrologai taip pat. Tačiau vedų astrologas gali neatsakyti į klausimą, jeigu jis susijęs su kitu žmogumi, apgaule, intrigomis arba yra įtartinas. O jei klausimas užduodamas tik dėl eksperimento, atsakymas gali būti klaidingas ir netikslus. Prašna metodas gali palengvinti žmogaus karmą, bet neturi būti naudojamas pramogai.

Ar į visus klausimus galima atsakyti? Kokių verčiau vengti?

Nerekomenduojama užduoti klausimų, kurie susiję su pastojimu ir vaikų gimimu. Tai pernelyg sudėtingi klausimai, kuriems reikia individualaus vertinimo, medicininės analizės. Taip pat išsiaiškinti, ar sutuoktiniai naudoja karmos korekcijas. Chorarinė astrologija gali būti naudojama kaip papildomas metodas, tačiau astrologo atsakymas neturėtų būti priimtas kaip galutinis.

Ar gaunami atsakymai visada patikimi? Galbūt tai daugiau žaidimas?

Kad atsakymai būtų tikslesni, rekomenduojama svarbius klausimus užduoti pirmoje dienos pusėje, nuolankiai ir pagarbiai. Jeigu klausiančiojo ketinimai geri ir sąmonė švari, jis būtinai gaus reikiamus atsakymus. Taip pat svarbu, kad ir astrologas būtų išmintingas bei doras žmogus. Specialisto tikslas – padėti asmeniui suvokti, kad tolimesni jo veiksmai turi būti harmoningi Visatai ir neprieštarauti Kūrėjo dėsniams.

chorarine astrologija3

Klausimai, kuriuos rekomenduojama užduoti taikant chorarinę astrologiją

Santykių klausimai:

* Ar bus pasimatymas?

* Ar ilgai klostysis santykiai?

* Ar gali pasikeisti santykiai į gerą pusę?

* Ar išsiskirsime?

Klausimai apie vaikus:

* Ar bus pas mane vaikas?

* Ar pastosiu per sekančius 3 mėn. ?

* Ar gims berniukas ar mergaitė?

Verslo ir darbo klausimai:

* Ar bus pelnas iš to sandorio?

* Jeigu važiuosiu į (tą vietą) ar uždirbsiu pinigų?

* Ar mane atleis iš darbo?

* Ar dirbsiu toje vietoje?

* Ar bus darbo pakeitimas (2 mėn.) laikotarpyje?

* Ar palankus laikas vykti į (Londoną…) ieškoti darbo?

* Ar gausiu darbą toje darbovietėje?

* Ar bus galimybė nupirkti tą butą?

Kelionių klausimai:

* Ar pervažiuosiu į kitą šalį artimiausiu metu?

* Ar verta vykti į šią kelionę?

Kalbino žurnalistė Justina Petraškevičienė, žurnalas „Būrėja” 2016 02 01

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt 



Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *