Karma yra kiekvieno žmogaus širdyje

Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo žodis „karma“. Jei sekasi , viską paaiškina gera karma, jei ištiko nesėkmė, karma vadinama kale. Ar ne per drąsiai šiuolaikiniame pasaulyje  interpretuojama tokia subtili sąvoka?

Visų pirma reikėtų suvokti pačio žodžio karma reikšmę. Karma reikėtų suvokti kaip mūsų veiksmų ir atoveiksmių dėsnį. Karma mes kuriame mintimis, žodžiais ir veiksmais. Pagal reinkarnacijos filosofiją mes atlikome veiksmus ne tik šiame gyvenime, bet ir ankstesniuose, todėl šiame gyvenime valgome „vaisius“ ne tik šio, bet ir praeitų gyvenimų, tačiau mes neprisimename, taip kaip ir neprisimename ką mes darėme prieš 3 metus pavyzdžiui liepos 15 d. Kiekvienas veiksmas, tai tarsi sėkla, kurią pasodiname ir iš kurios išauga vaisius. Karmos dėsniai išsamiai aprašyti Bhagavadgitoje „Kokia ji yra“. Karma tai mūsų veiksmų pasekmė, tame nėra jokios mistikos.

Žinios iš Rytų į Lietuvą plūstelėjo sąlyginai neseniai. Kaip karmą suprato mūsų tėvai ir seneliai, kuriems žodis „karma“ buvo nežinomas?

Tą turbūt gana gerai atspindi mūsų tautosaka „kaip pasiklosi, taip išmiegosi“, „nekask duobės kitam, nes pats įkrisi“, „ką pasėsi tą ir pjausi“. Tai visatos dėsniai kurie glūdi kiekvieno žmogaus širdyje, kuo širdis švaresnė, tuo žmogus geriau supranta Visatos dėsnius.

karma2

Karma ir likimas-tapačios sąvokos ar skirtingos? Kodėl?

Karma prasideda nuo mūsų norų. Visi norime kažką gauti. Garbės, šlovės, maisto, pinigų, rūbų ir t.t. Priklausomai nuo to kaip mes elgiamės siekdami savo norų, tokias ir gauname pasekmes, kurios vadinasi karma arba likimas.

Ar žmogaus, perpratusio priežasties ir pasėkmės dėsnį,  valioje kažką pakeisti arba bent jau pasikoreguoti?

Taip, jeigu žmogus tapo geresnis, tai ir jo mintys, žodžiai ir veiksmai taps geresni. Ko pasekoje jį sups geresni žmonės ir taip jo likimas taps geresnis.

Sakoma „žuvis ieško kur giliau, žmogus-kur geriau“. Kaip karma (ne)gali veikti tokias žmogaus „geriau“ paieškas?

Už karmos dėsnių yra aukštos sąmonės asmenybės kurios žmogui padeda. Jeigu žmogus stengiasi užsiimti dorybinga veikla, stengiasi gyventi nesavanaudiškai, jis gauna prašviesėjimą ir tampa laimingas.

karma3

Jei karmos dėsnis veikia bet kokiu atveju, tada ar verta žmogui dėti pastangas bandant kažkaip koreguoti savo gyvenimą ar veiksmus? Juk siela prieš gimdama JAU viską pasirinko ?

Kai kurie žmonės mano, kad reikia keisti išorinį pasaulį, bet ne save. Tokiems viskas kliūna ir jie aplinkui mato tik kitų trūkumus. Tokie žmonės dažnai sako „toks likimas“, „nuo likimo nepabėgsi…“ jiems savo likimą pakeisti bus sudėtinga. Tie kurie įžvelgia savo viduje pavydą, pyktį, godumą, išdidumą, geismą, ir deda pastangas, kad apvalyti savo širdį, tie gali pakeisti savo likimą.

Kodėl nuoširdžiai tikintis ir praktikuojantis katalikas net sudreba iš pasibaisėjimo išgirdęs žodį „karma“?

Katalikų, kaip ir visų kitų tikėjime, būna įvairių žmonių. Vieni iš karto atmeta, bet kokią informaciją, o kiti analizuoja ir tik po to daro išvadas. Viskas priklauso nuo žmogaus sąmonės lygio.

Kokios pozicijos laikosi mokslas, kai kalbama apie karmą?

Žodis mokslas plati sfera, todėl siūlyčiau suasmeninti ir žiūrėti ką apie karmą sako mokslininkai. Vienas reinkarnacija ir karma besidomintis amerikiečių mokslininkas S. Rosen teigia, kad žmogus gauna tokį kūną, kuris atitinka jo norus, kuriuos jis sukaupė šio gyvenimo eigoje.

Karmos dėsniai veikia visuomet, o gal jų veikimo mechanizmas pasileidžia tik tuomet, kai žmogus pradeda pernelyg piktnaudžiauti laisva valia? Kodėl?

Karmą mes kuriame patys, kol turime materialius norus, bet yra  ir akarma – tai veikla kuri neturi vaisių. Mes negalime neveikti, bet jeigu pradedame suvokti, kad šiame pasaulyje viskas priklauso Kūrėjui ir tada mes pradedame stengtis veikti nesavanaudiškai,   o siekdami dvasinio tobulumo ir savo veiklos rezultatus paskirdami Jam, tai su tokia sąmone mes karmos nebekuriame.

karma5

Karmą veikia mūsų veiksmai ar ir mintys? Jei TAIP, tuomet kaip?

Karmą mes kuriame mintimis, žodžiais ir veiksmais. Priklausomai nuo to kokie mūsų norai ir motyvai, materialūs ar dvasiniai, nuodėmingi ar ne nuodėmingi, nuo to priklauso ir mūsų karma.

 

Apstu ekstrasensų, siūlančių išvalyti karmą. Ar tai įmanoma padaryti kažkokio ritualo metu?

Palengvinti dalią galima, bet išvalyti karmą tai jau per garsiai pasakyta.  Karma yra širdyje. Jeigu širdis neapvalyta ir širdyje yra pavydas, pyktis, godumas, išdidumas ir geismas, tai mes ir toliau kursime karmą. Dalį karmos gali paimti dvasinis mokytojas, bet tai skaitosi malonė, bet neišvalymas. Širdį reikia valytis patiems ir tikėtis malonės.

Ar pats žmogus gali savo karmą išsivalyti? Kaip (jei Jūsų atsakymas TAIP) ? Kodėl ( Jei Jūsų atsakymas NE)

Karmą galima valytis valant savo širdį dvasinės praktikos dėka, keičiant savo pasaulėžiūrą, stengianti veikti dėl kitų nesavanaudiškai ir gaunant malonę iš šventų asmenybių.

karma4

Mylimieji, vaikai, draugai – visa tai ankstesnių karminių ryšių išdava? Ar egzistuoja karminiai žmonių tarpusavio ryšiai?

Taip, mes kaip skolininkai susitinkame vieni su kitais ir atidavinėjame skolas jausmais, pinigais, emocijomis ir kitais būdais.

Tikintys reinkarnacija, vartoja sąvoka „karminė santuoka“. Kaip tai reiktų vertinti?

Visos santuokos yra karminės, nes mes visi susitinkame neatsitiktinai. Jeigu savo gyvenime sutinkame tokių porų ar mūsų draugų tarpe yra tokie, pas kuriuos viskas klostosi harmoningai, tai reiškia, kad šie žmonės jau ne pirmą gyvenimą tuos santykius kuria ir „derina“.

karma6

Pinigų, turtų kiekis gali būti siejamas su karma?

Be jokios abejonės. Likimo dėsniai aiškina, kad turtai ateina pas tą žmogų, kuris savo praeityje padarė daug gerų darbų. Kaip jis išleis tuos pinigus, čia jau jo atsakomybė ir žinoma ne kiekvienas pasielgia tinkamai. Ženklai ant delnų ir horoskopas žmogui gimus, parodo kokia ateitis jo laukia.

Ar gali būti karma perduodama su daiktais, drabužiais ar pan. materialiais dalykais?

Taip, dėl to pavyzdžiui rekomenduojama naudotis metaliniais indais, jeigu juos naudoja ne vienas žmogus. Skalauti burną po valgio vandeniu. Neimti daiktų iš nesąžiningų žmonių.

Ar tiesa, kad pasaulis pradėjo suktis taip greitai, kad nereikia laukti reinkarnacijos tam, kad pasijaustų, kaip veikia karmos dėsniai?

Karma gali pajausti jau dabar. Pradėk šypsotis, linkėti visiems laimės ir tapsi laimingesnis, kuo daugiau atiduosi gėrio kitiems, tuo daugiau gėrio grįš pačiam.

karma7

Ką žmogui duoda suvokimas, jog vieni ar kiti jo gyvenime nutinkantys dalykai yra vienaip ar kitaip susiję su karma  ?

Tai duoda atsakomybės jausmą, kad ką aš bedaryčiau, valgyčiau, kalbėčiau ar mąstyčiau, visa tai turės pasekmes. Jeigu pradedu gyventi sąmoningai, tai pradedu galvoti prieš kiekvieną pokalbį ir žodį.

Kartą mokinys paklausė savo mokytojo:

-Mokytojau, o kas yra karma?

Karma-tai Visatos dėkingumas už tavo darbus.

-Dėkingumas?

Kokie darbai, toks ir dėkingumas.

Kalbino Ramunė Daugelienė, žurnalų grupė PRIE KAVOS.

Linkiu Jums ko geriausios kloties !

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt 



Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *