Čakros-kaip jas suaktvyvinti?

Yra 7 pagrindinės čakros kurios sujungia žmogaus subtilų kūną su grubiuoju. Čia sužinosite kokią reikšmę žmogaus gyvenime turi atidarytos arba uždarytos čakros ir kas galėtų padėti jas suaktyvinti?

Muladhara čakra-randasi tarp genitalijų ir anuso.  Įprastai pas iki septynerių metų pas vaiką būna visos čakros atidarytos, bet jeigu vaikas augo nesaugioje aplinkoje, čakros užsidaro ir vėlesniame amžiuje gali pasireikšti tokie psichologiniai sutrikimai:

Jeigu vaikystėje vaikas buvo skriaudžiamas arba negavo pakankamai dėmesio iš savo tėvų, tai Muladahara čakra užsidaro ir suaugęs žmogus neturės pasitikėjimo savimi.

čakros..

Dažniausiai pas kuriuos ši čakra uždaryta, jie turėjo negatyvią patirtį vaikystėje. Užaugę tokie žmonės dažniausiai tampa nusikaltėliais, turi stiprius seksualiniais norus ir polinkį vartoti alkoholį.  Pas juos būna  negatyvus požiūris į aplinką ir pasaulį, reiškiasi agresija, polinkis nusikalsti.

Šiems žmonėms tam, kad atvert šią čakrą rekomenduojama mokytis ahimsos principo-užuojautos ir rūpinimosi kitomis gyvomis būtybėmis.

Svadhistana čakra-atsako už hormonus, jausmus ir malonumus. Čakra užsidaro dėl mažai gaunamo dėmesio vaikystėje ir jeigu vaikas nenešiojamas ant rankų, negauna fizinio artumo ir apkabinimų. Vaikai patyrę meilę ir artumą iš savo tėvų, patys būna atviresni kitiems ir gali nebijoti būti savimi.

čakros...,

Jei ši čakra uždaryta, tokie žmonės gali turėti psichinių sutrikimų ir nepilnavertiškumo kompeksą. Tam, kad suaktyvinti čakrą, rekomenduojama užsiimti labdara ir vargšų šelpimu.

Manipūra čakra-susijusi su valdžios noru ir atsakomybe.  Ši čakra užsidaro jeigu vaikystėje, vaikui buvo neleidžiama mąstyti savarankiškai ir turėti savo nuomonės. Tėvai patys nusprendžia už vaiką kuo jis taps užaugęs ir neleidžia rinktis pačiam, nesistengia pažinti jo kaip asmenybės.

čakros1

Tokiu atveju dažniausia tokie žmonės suaugę tampa nepasitikinčiais savimi. Vyrai tampa infantilūs, savimylos, džiaugiasi kai gali kontroliuoti silpnesnius už save.

Tam, kad suaktyvinti čakrą, rekomenduojama mokytis apie vyrų ir moterų psichologiją.

Anahata čakra-randasi krūtinės srityje, ji  atsakinga už širdį ir plaučius. Ši čakra susijusi su tėvais, broliais, seserimis ir rūpinimusi aplinkiniais.  Jeigu ši čakra uždaryta, žmogus nenori rūpintis artimaisiais ir gali būti perėmęs negatyvią pasaulėžiūrą  iš savo tėvų. Reiškia šeimoje kurioje jis augo, galėjo vykti pastovūs barniai vaikui girdint.

Dėl tokios patirties vaikystėje, suaugęs žmogus dažniausiai nenori prisiimti atsakomybės ir kurti šeimos, o jeigu ir susituokia, tai dažniausiai išsiskiria. Taip pat tokie žmonės būna veidmainiai, pastoviai įtarinėja kitus,  jaučia nepelnytą gėdos jausmą.

čakros2

Tam, kad suaktyvinti šią čakrą, šiems žmonėms rekomenduojama mokytis atvirumo. Semtis žinių apie tėvo ir mamos pareigas šeimoje ir kaip tėvai turėtų elgtis teisingai vaikų atžvilgiu.

Višudha čakra- randasi kaklo srityje. Ji atsako už oratorystę ir mokslą.  Ši čakra pažeidžiama, kai pažeidžiami vyro ir moters energijų įstatymai. Kai moteris stengiasi užimti vyro vietą ir su juo kovoja. Tokių veiksmų neigiama pasekmė moterims-ligos.

Ši čakra atsako už bendravimą ir savirealizacija. Užsidaro vaikystėje jei vaikui liepiama galvoti šabloniškai ir neleidžiama fantazuoti. Kai tėvai sako „Aš tau pasakiau ir viskas…” arba „jeigu taip galvosi, tai mamytė tavęs nemylės”.  Kai mergaitės verčiamos kovoti ir konkuruoti su berniukais.  Suaugę tokie žmonės dažniausiai neturi savo nuomonės ir tampa aplinkybių vergais.

čakros3

Ypač neigiama uždarytos čakros pasekmė-žmogus gali tapti diktatoriumi. Tokie žmonės kitiems pastoviai siūlo savo nuomonę ir nurodinėja kaip elgtis „pasakiau ir viskas…”. Bijo atvirai spręsti problemas.

Tam, kad suaktyvinti teigiamą čakros poveikį, žmogui rekomenduojama išmokti priimti kitus tokius, kokie jie yra ir mokytis kalbėti tiesą.

Agja čakra –trečia akis. Atsako už galvą, intuiciją, pasaulėžiūrą ir mistinį matymą. Neveikia, jei vaikystėje vaikas patyrė spaudimą dėl fantazijos. Pavyzdžiui vaikui kuris bėgioja su pagaliu sakydamas, kad tai arkliukas, tėvai sako: „neišsigalvok nesąmonių…”. Tokiu būdu vaiko fantazija pažeidžiama ir jis laikui bėgant ją tiesiog praranda.

čakros4,

Suaugę tokie žmonės dažniausia tampa dogmatikais, agnostikais ir materialistais. Toks žmogus neturi intuicijos, negali priimti kas yra už matymo ribų ir dvasinių dalykų.

Rekomendacijos žmogui, tam, kad suaktyvinti šią čakrą, reikia studijuoti autoritetingus raštus.

Sachasrara čakra-susijusi su universaliu mąstymu, užuojauta, meile Kūrėjui, neprisirišimo prie materialių dalykų. Ši čakra dažniausiai užsidaro vaikui augant  ateistiškoje ir materialistiškoje aplinkoje.

čakros5

Čakra gali pradėti veikti, klausantis paskaitų ir užsiimant sąmoningumo ir dvasinėmis praktikomis.

Linkiu Jums ko geriausios kloties !

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *