Santuokos priesaika

Santuokos priesaika įprasmina santykius ir padaro juos tvirtesnius. Santykiai be priesaikos tampa silpnesni, nes juose niekas neprisiima atsakomybės ir įsipareigojimų. Kada mes duodame priesaiką prieš Kūrėją, tai pati priesaika gali mums suteikti jėgų išlaikyti santykius. Jeigu priesaikos prieš nieką nedavėme, tuomet gyvenimas tampa panašus tarsi sėdėtumėme ant dinamito bačkos, kada jis sprogs neaišku. Kartą keliaujant Indijoje teko dalyvauti indų vestuvėse. Didelį įspūdį paliko labai graži jaunųjų santuokos priesaika vienas kitam. Šiandien žmonių pasaulėžiūra labai pakitusi santuokos klausimais, bet tikrosios vertybės visada išlieka vertybėmis.

Šyvos ir Parvati santuokos priesaika

Parvati priesaika: Man didžiausia laimė yra būti šalia tavęs. Tik dėka savo praeities poelgių, man nusišypsojo laimė, kad tu tapai mano vyru. Aš tavo žmona.

Šyvos priesaika: Aš su meile rūpinsiuosi tavimi, gali tuo neabejoti. Aš visada būsiu šalia tavęs ir džiaugsme, ir skausme.

Parvati priesaika : Aš džiaugsiuosi tuo ką tu man suteiksi, būsiu laiminga ir turte ir skurde.

Šyvos priesaika : Tu gausi ir drabužius ir papuošalus, ir viską ko panorėsi. Aš duosiu tau tą ko tu užsigeisi.

Parvati priesaika: Aš visada vykdysiu visus tavo nurodymus.

Šyvos priesaika: Aš niekada negeisiu kitų moterų ir pasirūpinsiu, kad mūsų namuose nieko netrūktų.

Parvati priesaika: Aš užsidėsiu papuošalus ir visada būsiu šalia tavęs-savo siela ir kūnu.

Šyvos priesaika: Be tavęs aš neatliksiu jokių religinių ir materialinių apeigų. Visuomet būsiu šalia tavęs kur mes  bekeliautumėme.

Parvati priesaika: Aš būsiu stipri sunkiomis gyvenimo akimirkomis ir būsiu laiminga džiaugsmingomis akimirkomis.

Šyvos priesaika: Aš visuomet būsiu šalia tavęs ir džiaugsme ir skausme.

Parvati priesaika: Aš niekada neprisiartinsiu per arti prie kito vyro.

Šyvos priesaika: Mes visuomet būsime kartu soduose, parkuose ir kitose vietose. Mes valgysime tai, kas tau patinka.

Parvati priesaika: Aš būsiu laiminga gyvendama tavo namuose ir tarnaudama tavo tėvams. Aš būsiu pakanti tavo draugams. Aš gyvensiu ten kur tu. Mes niekada neapgaudinėsime savo artimųjų, o jie niekada neapgaudinės mūsų.

Šyvos priesaika: Aš niekada neatimsiu iš tavęs teisės būti mano žmona ir niekada neišvarysiu tavęs iš savo širdies. Aš tikiu, kad tu man padovanosi laimę.

Parvati priesaika: Aš padėsiu tau visose apeigose. Aš visuomet klausysiu tavęs kas liečia gyvenimo išmintį, tiesą ir giminės pratęsimą. Visi susirinkę čia yra liudininkai to, kad aš tau įteikiu savo kūną.

Šyva prisiekė Parvati atnešti jai visus savo turtus, taip išreikšdamas jai savo pagarbą. Namuose kuriuose negerbiama moteris visi pusdieviai išeina. Moteris materialiai turi jaustis gerai ir turėti pakankamai pinigų, kad kai ateina svečiai ji galėtų juos ramiai priimti ir jai nereikėtų sukti galvos kuom juos pavaišinti. Šyva prisiekė, kad bent viena transporto priemonė bus namuose (anksčiau tai buvo dramblys, kupranugaris ar arklys) dabar tai mašina. Šyva prisiekė, kad jis nepaisant, bet kokių oro sąlygų visuomet rūpinsis Parvati, kad ji jaustųsi komfortiškai. Šyva prisiekė, kad jis finansiškai nepriklausys nei nuo savo, nei nuo jos tėvų, o turės nuosavą pajamų šaltinį. Šyva prisiekė, kad nepaisant jokių aplinkybių jos niekada viešai neįskaudins, nepažemins, nesakys jai pastabų ir nekritikuos.

Parvati prisiekė Šyvai: Aš stengsiuosi niekada neatsidurti tokiose situacijose kurios galėtų man sukelti pavojų, todėl stengsiuosi visuomet būti kuo arčiau tavęs, kad tu galėtum mane apginti. Parvati prisiekė, kad mano tėvų namai visada turi būti man ir tau atviri, ypatingai tais atvejais kai vyks kažkas oficialaus tėvų namuose, mes abu turime būti ten pakviesti, kitaip nei vienas nedalyvausime. Parvati prisiekė, kad mes esame partneriai šiame gyvenime, todėl mano džiaugsmas ir skausmas yra ir tavo skausmas ir džiaugsmas, ir kas be nutiktų mes kartu juo dalinsimės. Nuo šiol esame patys artimiausi.

Abu prisiekė: Mes turime likti ištikimi vienas kitam, nepaisant jokių aplinkybių, joks trečias asmuo negali kištis į mūsų santykius. Moteris visuomet turi būti dėmesinga savo vyrui ir stengtis atlikti tą ko jis prašo su nuolankumu ir kantrybe. Moteris turėtų gerbti vyro tėvus, gimines, kaimynus ir dvasininką kuris juos sutuokė. Moteris turi atminti, kad kol ji gyveno su savo tėvais ji galėjo eiti valgyti kada nori, miegoti kada nori, bet po santuokos ji turi priimti tai, kad viskas pasikeičia. Moteriai nevertėtų kalbėti apie savo vyro namus blogai, jei ji nebegali ten elgtis taip, kaip elgėsi tėvų namuose, kitaip ji užtrauks ne pagarbą savo vyrui. Kuomet vyras ir žmona duoda priesaiką vienas kitam – šventoji aukuro ugnis ir svečiai yra priesaikos liudininkai, tačiau ugnis užges, o svečiai išsiskirstys. Vyras ir žmona turi prisiekti ir prieš Šiaurinę žvaigždę kuri nepaisant jokių aplinkybių nekeičia savo trajektorijos ir visuomet yra vienoje vietoje ir viską mato, o taip pat prieš Kūrėją kuris yra kiekvieno mūsų širdyse.

Būkite laimingi !

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *