Sveiki, Egidijau, ruošiamės su draugu vestuvėms, neilgai trukus planuojame susilaukti ir vaikelio. Kol kas svarstome, kokią vestuvių datą išsirinkti, kad būtų santuoka kuo sėkmingesnė ir taip pat svarstome, kaip pasiruošti nėštumui ir pradėti sveiką vaiką? Beje, skaitėme, kad įmanoma suplanuoti ir vaiko lytį, tad norėtume pirmiausia susilaukti mergaitės, o po to berniuko. Mes esame žmonės, linkę viską planuoti ir dažniausiai mums viskas pavyksta. Tad, ar galite patarti, kokias datas geriausia išsirinkti, kad pasiektume geros santuokos ir sulauktume norimų vaikučių. Ačiū už atsakymus!
Roberta ir Gediminas
Visi žmonės nori turėti gerus, sveikus, protingus ir paklusnius vaikus, tačiau daugelis dėl nežinojimo, kad nėštumui reikia ruoštis iš anskto dažniausiai pakenkia savo vaikui dar jam net negimus.
Vienas svarbiausių dalykų, kuris nulemia sveiko vaiko savybes ir charakterį, tai kokia bus tėvų sąmonė iki nėštumo pradžios ir vaiko pradėjimo metu. Jeigu paklaustumėme žmonių, kokioje sąmonės būsenoje jie buvo, kai pradėjo savo vaikus, tai dažniausiai išgirstumėme atsakymą, kad – nesąmoningoje, kad jie tiesiog to net neplanavo, viskas gavosi netikėtai. Taip atsiranda „atsitiktinukai“.
Viename iš svarbiausių vedų traktatų Bhagavadgitoje teigiama, kad jeigu viešpatauja bedievystė, pasaulį išvysta nepageidaujami palikuonys. Moterys ima laisvai, nevaržomai bendrauti su vyrais, o tai sudaro sąlygas svetimauti, iškyla grėsmė gimti nepageidaujamiems palikuonims. Neatsakingi vyrai irgi provokuoja visuomenės palaidumą. Tuo būdu žmoniją užplūsta nepageidaujami vaikai, keliantys karų bei epidemijų pavojų. Tai būtent ir reiškia neplanuotą nėštumą, po kurio labai dažnai galvojama apie abortą. Nepageidaujami palikuonys – čia turima omenyje nelaukti ir neplanuoti vaikai, nes jų niekas neplanavo, nekvietė, todėl tokiu atveju dažniausiai į šeimą ateina žemos sąmonės sielos, kurios nelinkusios gyventi dorybingai ir iš to susiformuoja visuomenė, kurioje daug nedorybės. Todėl būsimų tėvų atsakomybė yra sąmoningai planuoti nėštumą ir suvokti, kad sąmonės būsena vaiko pradėjimo metu yra ypatingai svarbus ir atsakingas dalykas.
Kadangi visi svajoja apie sveiką vaiką, tai labai svarbu ruošiantis nėštumui atsikratyti žalingų įpročių. Tai reiškia, kad ne tik nėščia moteris turi atsisakyti žalingų įpročių, bet taip pat ir nėštumui besiruošianti. Ruoštis vaiko pradėjimui rekomenduojama šešis mėnesius. Tai atsakingas veiksmas ir jeigu jam bus tinkamai pasiruošta, tai galima tikėtis susilaukti sveiko, gražaus ir paklusnaus vaiko.
Nuo tėvų sąmonės būsenos vaiko pradėjimo metu priklauso kokių daugiau savybių turės jų kūdikis. Bhagavadgitoje yra aprašytos dieviška ir demoniška prigimtimi apdovanoto žmogaus savybės.
Dieviškos – bebaimiškumas, būties apvalymas, dvasinio žinojimo gilinimas, labdaringumas, savitvarda, aukų atnašavimas, Vedų studijavimas, asketiškumas, paprastumas, prievartos atsisakymas, teisingumas, pykčio neturėjimas, atsižadėjimas, ramumas, nenoras ieškoti ydų, užuojauta visoms gyvosioms esybėms, godumo nebuvimas, geraširdiškumas, kuklumas, ryžtingumas, energingumas, atlaidumas, tvirtybė, švara, pagiežos bei šlovės siekimo neturėjimas. Demoniškos – išdidumas, pasipūtimas, tuštybė, pyktis, šiurkštumas ir neišmanymas. Todėl ten aiškinama, kad dori žmonės neturėtų pradėti vaikų kaip katės ar šunys ir jeigu vaiko pradėjimui norima pasiruošti tinkamai, tai galima pasikviesti dorybingą sielą su dieviškomis savybėmis.
Kalbant apie vyrą, tai pasak daktaro Torsunovo, iki sveiko vaiko pradėjimo vyrui labai svarbu atsisakyti žalingų įpročių, stengtis nevalgyti mėsos arba iki minimumo sumažinti jos vartojimą. Iki vaiko pradėjimo dienos rekomenduojama minimaliai vieną mėnesį susilaikyti nuo intymių santykių.
Ajurveda rekomenduoja pradėti laikytis dienos režimo, stengtis eiti miegoti ne vėliau kaip 22 valandą ir keltis ne vėliau kaip šeštą valandą. Rytais atlikti mankštą ir tempimo pratimus, kas padeda išvalyti energetinius kanalus, tam labai tinka jogos pratimai.
Vyrams rekomenduojama valgyti krieno šaknį, ridikėlius ir imbierą, nes juose yra daug vyriškos energijos. Moterims planuojančioms nėštumą palanku vartoti daugiau pieno produktų, vakarais gerti šilto pieno su medumi, o rytais galima grietinėlę.
Vaiko pradėjimo dieną geriau praleisti namuose ir stengtis juose sukurti jaukią atmosferą. Kambarį galima papuošti gėlėmis, gali skambėti švelni muzika. Tą dieną verčiau nežiūrėti televizoriaus ir kitų informacinių priemonių, kurios gali sukelti nerimą ar baimę.
Tam, kad moteris pastotų ir nėštumo laikotarpis praeitų sklandžiai prieš patį aktą rekomenduojama išsimaudyti po dušu ir būtinai pasimelsti. Maldoje žmogus gali prašyti sveiko, protingo ir doro vaiko. Kuo ilgesnį laiką tą dieną žmogus melsis prieš vaiko pradėjimą, tuo pradėjimo momentu jo sąmonė bus aukštesnė ir bus didesnė tikimybė prisišaukti aukštesnės sąmonės sielą.
Labai svarbu, kad vyro ir moters nuotaika būtų gera. Vyras būtų švelnus, o moteris būtų pakiliai nusiteikusi. Jeigu vaiko pradėjimas vyksta supykus, išsigandus, netikėtai, nerimo būsenoje ar noro tik seksualiai pasitenkinti arba apsvaigus, tai tokiu atveju, kaip buvo minėta anksčiau, gali gimti žemos sąmonės vaikas arba nėštumo laikotarpis gali būti sudėtingas.
Vedos pabrėžia, kad vaiko sveikata ir laimė priklauso nuo tėvų sąmonės būsenos pradėjimo metu. Jeigu tėvai bus nesąmoningi, tai gali atsiliepti vaiko psichikai. Todėl jeigu tėvai visą dieną melsis jie gali tikėtis fiziškai ir dvasiškai sveiko vaiko.
Taip pat teigiama, kad jeigu sueities metu vyras suteikia moteriai daugiau malonumo nei sau, tai gali gimti mergaitė, o jeigu atvirkščiai, tai berniukas.
Labai palanku prieš nėštumo planavimą gauti palaiminimus iš vyresnių savo giminės atstovų, dvasingų žmonių ir dvasinių mokytojų.
Vaiko pradėjimui labai svarbu pasirinkti tinkamą laiką. Ajurveda teigia, kad pirmos keturios dienos po moters ciklo yra nepalankios. Lytinis aktas per pirmą dieną po ciklo gali atsiliepti neigiamai vyro sveikatai, antra diena gali kenkti moters sveikatai, trečia diena gali sutrikdyti moters gimdos funkcijas, o ketvirta diena kenks vyrui ir yra tikimybė, kad pastojus tą dieną gali gimti vaikas neturintis dorybingo žmogaus savybių.
Kas liečia moters ciklą, pradedant nuo pirmos iki dvidešimt aštuntos dienos, tai nepalankiausios dienos laikomos nuo pirmos iki ketvirtos, taip pat vienuolikta, trylikta ir septyniolikta dienos. Palankiausia diena po ciklo laikoma šeštoji diena, pradėjus vaiką tada galima tikėtis sėkmingo pastojimo.
Palankiausios savaitės dienos yra pirmadienis, trečiadienis, ketvirtadienis ir penktadienis. Pagal vedų mėnulio kalendorių rekomenduojama vengti vienuoliktos ir tryliktos mėnulio dienos, o taip pat pilnaties ir jaunaties. Taip pat vengti mėnulio ir saulės užtemimo dienų.
Tiems, kurie norėtų susilaukti berniuko, tai rekomenduojama pradėti vaiką lyginėmis dienomis po ciklo, o tiems kurie nori susilaukti mergaitės – nelyginėmis dienomis. Palankios dienos pradėti berniuką būtų šešta ir aštunta, o palankios dienos pradėti mergaitę būtų septinta ir devinta. Palankiausias paros laikas pradėjimui yra naktis, tarp devintos valandos vakaro ir vidurnakčio.
Nepalankiausias laikas vaiko pradėjimui yra prieblanda, kadangi tuo metu su vyro sėkla į moters įsčias gali įeiti vaiduokliai ir šmėklos, kurios siekia gauti materialų kūną. Kaip teigia vedų raštai, Šrymad Bhagavatam vaiduokliai neturi fizinio kūno, nes tai bausmė už mirtinas nuodėmes, pavyzdžiui, savižudybę. Įvykdydama fizinę savižudybę gyva būtybė netenka savo fizinio kūno. Ten aprašoma, kad būdamas nepaprastai maloningas vaiduokliams ir šmėkloms, Viešpats Šiva rūpinasi, kad, nepaisant juos persekiojančio prakeiksmo, jie gautų fizinį kūną. Šiva siunčia vaiduoklius į įsčias toms moterims, kurios nepaiso apribojimų, susijusių su lytinio akto atlikimo laiku ir aplinkybėmis. Todėl žinojimas, kada pradėti ir kaip pradėti vaiką, kaip matome, labai svarbus.
Po paties akto moteriai rekomenduojama pagulėti ant nugaros nuo trisdešimties iki šešiasdešimt minučių. Po to moteriai minimaliai dvi dienas geriau nepersidirbti ir užsiimti tik mylima jai veikla.
Vedų raštuose teigiama, kad tinkamai pradėti ir rūpintis vaiku yra svarbiausia tėvų pareiga. Jei tėvai deramai pradės ir rūpinsis vaikais, visuomenę sudarys dori , sveiki žmonės, kurie sugebės palaikyti pasaulyje taiką ir rūpinsis savo šalies bei visos žmonijos gerove.
Klausimai-atsakymai Čikagos laikraščiui „Geras“
Linkiu Jums ko geriausios kloties.
Egidijus Gubinas
Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt
Komentarai