Stresas. Kaip jį suvaldyti?

Sveiki, Egidijau, esu skaičiusi tokią knygą, kurioje kalbama apie tai, kad visos mūsų ligos kyla nuo emocijų. Netgi tokie skausmai, kaip nugaros, pečių – taip pat kyla dėl to, jog nemokame atsipalaiduoti ir pergyvename dėl situacijų, susijusių su šeima ir artimaisiais. Kitaip tariant, „nešiojame problemas ant pečių”, dėl to ir skauda. Ar tai tiesa? Aš kenčiu nugaros, pečių skausmus. Dirbu gan įtemptą darbą,kuriame daug streso ir t.t. Ar dėl to,kad nuolat darbe susiduriu su rūpesčiais, man skauda nugarą ir pečius? Ir ką galėčiau daryti, kad sau padėčiau? Vienintelis sportas, kuriuo užsiimu yra baseinas, bet jis nepadeda, o streso darbe niekaip negaliu išvengti… Esu kaip voverė narve ir žinau, kad reikia vengti streso, bet negaliu reaguoti be įtampos, vis tiek pergyvenu ir viduje laikau. Ką daryti, kad jausčiausi labiau pailsėjusi, atsipalaidavusi, nepatirčiau tiek daug įtampos. Kaip tą stresą valdyti?

Ačiū labai už atsakymą. Laura

Dėkoju už klausimą. Ar žmogus patiria stresą dažnai priklauso nuo to, kokioje aplinkoje jis randasi ir kokie žmonės jį supa. Jeigu žmogų supa tie, kurie patys pastoviai patiria stresą, tai ir pačiam nestresuoti bus gana sudėtinga. Žmogus linkęs kopijuoti aplinką, kurioje randasi.

Pavyzdžiui, šiame informacijos amžiuje žmogus dažnai yra veikiamas informacijos priemonių, kurios sukelia įvairias emocijas ir programuoja atitinkamiems veiksmams. Jeigu žmogaus intelektas stiprus, tai jis gali kontroliuoti emocijas, o jeigu ne, tai tiesiog pasiduoda emocijų bangai.

stresas2

Stresas gali atsirasti ir nuo to, kai žmogus nori, kad viskas būtų pagal jo scenarijų, kad visi elgtųsi taip, kaip jis nori. Žinoma, kad taip niekada nebūna, tad dėl nepasitenkinimo žmogus išgyvena stresą.

Tam, kad būtų sumažintas stresas, būtina duoti krūvio savo kūnui ir bent keletą kartų per savaitę gerai išprakaituoti. Rekomenduočiau susirasti trenerį, apsilankyti sporto klube arba atlikinėti fizinius pratimus lauke. Treniruočių metu protą sutelktumėte į pratimus ir taip pailsėtumėte nuo dienos rūpesčių. Gyvenant dideliame mieste vertėtų bent kartą per savaitę išvykti ir pasivaikščioti po gamtą, nes gamtoje vyrauja dorybės energija. Kuo daugiau gyvenime bus dorybės energijos, tuo daugiau bus laimės.

stresas3

Stenkitės žiūrėti mažiau televizoriaus ir žinių, kadangi tokia informacija nuolatos įaudrina protą, ypatingai to vertėtų vengti vakare. Verčiau paskaitykite knygą, pasivaikščiokite. Valgykite daugiau daržovių, vaisių ir riešutų, nes juose taip pat daug dorybės energijos.

Moterys visada daugiau stresuoja, jeigu neturi kam atiduoti savo emocijų. Jeigu vyras Jūsų neišklauso, nepataria, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, tai dėl per didelės atsakomybės Jums  bus sunkiau atsipalaiduoti. Paprašykite savo vyro, kad bent dešimt, penkiolika minučių išklausytų Jūsų, o po to jam už tai padėkokite. Pasakykite, kad po tokių pokalbių jaučiatės kur kas geriau ir jam klausytis bus didesnė motyvacija.

stresas4

Ieškokite žmonių rato kurie įveikė panašias problemas. Tai gali būti jogos arba kvėpavimo klubas. Kuo kūnas mažiau lankstus, tuo daugiau jame įtampos. Jogos ir kvėpavimo pratimai visada padeda sumažinti įtampą. Vienas iš žinomiausių jogos pratimų, vadinasi „Saulės pasveikinimas“. Jeigu Jūs kasryt skirsite bent keletą minučių šiam pratimui, tai būtinai į Jūsų gyvenimą ateis daugiau šilumos ir saulės spindulių.

Klausimai-atsakymai Čikagos laikraščiui „Geras“

Linkiu geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

 

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *