Astrologas – kaip įrankis Kūrėjo rankose

Anksčiau be astrologo praktiškai neįvykdavo nė vieno įvykio. Pradedant gimimu ir baigiant išėjimu iš gyvenimo. Astrologas dalyvaudavo visur. Nors šiandien tai atrodo sunkiai įmanoma, astrologija vis dar yra praktinis dalykas. „Kuo labiau gilinausi, tuo labiau patiko“, – sako Egidijus Gubinas – kvalifikuotas  Vedų astrologijos mokyklos atstovas, chiromantas.

Paprašytas papasakoti apie savo gyvenimą, Egidijus pradeda kalbėti apie dvasinį kelią, kuriuo eiti pradėjo nuo dvidešimt aštuonerių metų (dabar jam trisdešimt ketveri). Bandydamas rasti nusiraminimą, pašnekovas išmėgino įvairius dalykus, iš kurių dvasinė praktika pasirodė efektyviausia. Maldos metu pradėjo prašyti aiškumo, norėjo suprasti, kokia yra gyvenimo prasmė. Paskui viskas lyg savaime dėliojosi į savo vietas – atsirado Vedos, astrologija, vidinė ramybė. Problemas pakeitė smalsumas, žinių troškimas, norėjosi suprasti vis daugiau. Ilgainiui savo žiniomis pradėjo dalintis su žmonėmis: „Vesti paskaitas pradėjau dar prieš konsultavimą. Jaučiu džiaugsmą, šventinę nuotaiką, kai galiu pasidalyti vertingomis žiniomis, kuriomis tikiu.“ Tačiau šį kartą su Egidijumi Gubinu kalbėsimės apie astrologiją, sužinosime, kuo ji naudinga praktiniame mūsų gyvenime.

Gal galite papasakoti, kokia yra astrologijos kilmė? Kas nustatė pranašavimo taisykles?

Visų pirma reikėtų paminėti, kad astrologija Indijoje pripažįstama kaip mokslas, kurį davė Dievas, jo inkarnacijos. Išminčiai jį perteikė Vedų raštuose, Vedangų dalyje „Džjotiš“ sudėjo žinias apie astronomiją ir astrologiją. Žodis „džjotiš“ reiškia gyvenimo kelią nušviečiančią šviesą, o astrologas – žmogus, nušviečiantis sąmonę, padedantis geriau suvokti save, savo gyvenimo kelio kryptį, kur link reikėtų judėti. Šis mokslas nagrinėja žmogaus likimą, išaiškina praėjusiuose gyvenimuose įgytas savybes.

 Palietėte labai įdomią temą – likimą. Tikriausiai kiekvienas žmogus mažiau ar daugiau, vienokais ar kitokiais būdais smalsauja apie jį. Koks astrologinis požiūris į likimą?

Suprasti šį požiūrį gali padėti kelio, kurį reikia nueiti per lietų, pavyzdys – apsirengęs lietpaltį, apsiavęs tinkamus batus, nueisi daug lengviau. Dėl to astrologija pasako įvykius, su kuriais turime susidurti, ir duoda patarimus, ką darydami galime sušvelninti likimą.

Jūsų klausantis peršasi išvada, kad viskas gyvenime jau nulemta ir nėra galimybės ką nors keisti. Negi astrologas tikrai gali pamatyti viską, kas žmogui skirta?

Daugelis dalykų yra nulemta – apie 80 procentų. Horoskopuose pasitaiko ženklų, rodančių, kad reikės išgyventi tam tikrus dalykus ir bus labai sunku ką nors pakeisti. Bet jeigu nebūtų galimybės keisti, nebūtų prasmės gyventi. Toks principas. O pats likimo matymas priklauso nuo astrologo sąmonės švarumo – dabar kali epocha, todėl ir astrologai nėra šimtu procentu tikslūs. Kiekvienam astrologui duodami tam tikri momentai, kuriuos jis gali pamatyti ir suprasti, jeigu gauna malonę iš aukščiau. Tačiau daug svarbiau suprasti, ką turi daryti dabar, nei pamatyti, kas bus.

Labai įdomu. Ar teisingai supratau, kad astrologą galimą laikyti vienu iš žmogaus mokytojų?

Taip, astrologas turi būti kvalifikuotas moralės, etikos, psichologijos srityse, nuolat siekti išminties – tuomet jis gali tinkamai paaiškinti žmogui, kaip pasielgti, kad pakiltų jo sąmonė, kad jis nugalėtų blogus savo karmos reiškinius. Stengiamasi duoti patarimų, kaip gyventi, kad gyvenimas galėtų keistis nuo pat šaknų, padėti suvokti egzistencijos prasmę.

O gal geriau neapsunkinti savęs likimo žinojimu ir tiesiog gyventi taip, kaip gyvenasi?

Likimas turi daug aspektų. Tarkim, yra nulemta, kokioje srityje žmogus galės realizuoti save. Ar reikia žinoti, ką darydamas gali geriausiai atlikti savo pareigas? Vertėtų. Kitas aspektas – sveikata. Į ką atkreipti dėmesį, kad būtum sveikas? Atrodo, to irgi reikia. Toliau – su kokiomis problemomis gali tekti susidurti? Ar reikia moteriai žinoti, kad galimas persileidimas ir nėštumo metu ji turi elgtis itin atsakingai? Ar reikia žinoti apie likimo numatytus šeiminio gyvenimo sunkumus ir kad tai tiesiog viena iš programų, pagal kurią žmogus turi mokytis, o ne bėgti ieškoti kito partnerio, iškilus sunkumų? Dažnai galima apie save galvoti vienaip, o astrologija parodo, koks esi iš tikro, randa savybes, kurias reikia ugdyti. Jeigu vadovaujiesi morale, ją iškeli aukščiau už savo norus, gali nugalėti karmą, nes karma kuriasi iš norų.

Astrologijoje dažnai minimi palankūs arba nepalankūs laikotarpiai. Ar tai svarbu? Žmonės linkę šito nesureikšminti. Dažnas mano, kad laikas nesvarbus, labiau susikoncentruoja į Jūsų minėtą moralę.

Sąmoningai gyvenantis žmogus suvokia, kad egzistuoja tam tikri dėsniai, taisyklės, kad negalima elgtis tik taip, kaip mes patys norime. Nuo pasaulio dėsnių mes priklausomi lygiai taip pat kaip nuo darbdavio, o šiam negali pasakyti, kad vien dėl savo užgaidos visą savaitę neisi į darbą. Savo karmą, arba likimą, kuriame mintimis, žodžiais ir veiksmais. Kiekvienas iš šių trijų dalykų yra tarsi sėkla, kurią mes pasėjame. Palankaus ir nepalankaus meto principą lengviau suvokti pasitelkus gamtos pavyzdžių. Nepaisyti palankaus meto – tas pats, kas žiemą sodinti bulves, kai lauke penkiolika laipsnių šalčio, ir tikėtis, kad jos sėkmingai užaugs. Rekomendacijos padeda lengviau gyventi, bet kiekvienas turi pasirinkimą ir gali elgtis taip, kaip nori. Šios žinios duotos, nes Dievas nori, kad mums būtų geriau. Bet jei mes net nenorime sau padėti, tai…

Ar galima sužinoti savo mirties datą? Ar gimstant, be visų būdo savybių ir likimo sudedamųjų, jau būna nustatyta, ir kada teks palikti šį pasaulį?

Žmogui yra nulemtas įkvėpimų skaičius. Kai žmogus pyksta, pradeda kvėpuoti greičiau ir tankiau, nes jį stipriai valdo aistros energija. Ramios būsenos, valdomas dorybės energijos žmogus kvėpuoja lėčiau, gyvena ilgiau. Savo skirtingas būsenas galime suvokti atkreipę dėmesį į tai, kaip jaučiamės būdami mieste, o kaip miške. Kontroliuodami būsenas, galime keisti savo gyvenimą, jo kokybę ir trukmę.

Papasakokite, kaip taikote astrologiją savo kasdieniame gyvenime.

Planuoju darbus pagal mėnulio kalendorių, pasitikrinu palankias dienas. Dažniausia pakanka pažiūrėti, kokia yra mėnulio diena, kokia nakšatra ją veikia, kad sužinotum, ko tikėtis, o nuo ko verčiau susilaikyti. Pavyzdžiui 4, 9, 14 mėnulio dienomis stengiuosi nieko neplanuoti, o ekadašį, 11 mėnulio dieną, skiriu dvasinėms praktikoms.

Ar astrologas yra atsakingas už tai, ką pasako žmogui?

Be jokios abejonės, tai didelė atsakomybė. Yra paprasčiau atsakomų klausimų, yra sudėtingesnių, yra tokių, į kuriuos neatsakoma, kad situacija nepablogėtų. Klausiančiajam visada paaiškinu apie savo galimybes ir tada jis renkasi, ar nori tęsti. Ieškau būdo įkvėpti žmones. Stengiuosi suprasti, į kokius klausimus atsakydamas galiu būti naudingas, o į kokius – ne. Kartais tenka atsisakyti atsakyti. Visuomet lengviau pamatyti praeitį, o ne ateitį. Mechaniškas prognozavimas ne visada veikia, reikia ir intuicijos. Matymą duoda iš aukščiau. Kartais būna, kad matymo neduoda – kaip benorėtum surasti atsakymą, nepavyksta. Tada supranti, kad esi tik įrankis Kūrėjo rankose ir kad turi stengtis daryti tai, ką gali geriausia. Viskas aišku niekada nebus.

Kalbino Simona Mačiulaitytė, žurnalas „VEDOS”

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *