Kaip elgtis jeigu žmona flirtuoja su kitais vyrais?

Sveiki, Egidijau, kodėl mane vis persekioja mintys, kad mano žmona man neištikima? Ji bendrauja gražiai su priešingos lyties atstovais ir sako, kad neturi niekada jokių minčių, bet, kai pasižiūriu į jos susirašinėjimus per FACEBOOK su vyrais-draugais, tai kartais man atrodo, kad truputį flirtuoja,  nekaltai, bet visgi flirtuoja. Nežinau, gal man kartais paranoja, bet kodėl mane persekioja tokios mintys… Esu jai ištikimas 100 proc. ir noriu to paties iš jos. Ir, regis, pasitikiu, stengiuosi, tik praeity buvo ji nukrypusi į šoną, gal dėl to dar mane kankina tos negeros mintys, kad vėl kas nors atsitiks…

Ačiū, Lukas

 

Sveiki, dėkoju už klausimą. Tai gana aktuali problema šiame informacijos amžiuje, tad pabandysime išsiaiškinti priežastis. Senovės raštai moterį lygina su ugnimi, o vyrą su indu, kuriame yra sviestas. Kada indas su sviestu atsiduria per arti ugnies, tai sviestas inde pradeda lydytis. Tas lydymasis keičia abiejų sąmonę ir gali sukelti pavojų tikrosioms vertybėms, nors pačiam žmogui tai gali atrodyti tiesiog kaip žaidimas. Flirtas – tai ne žaidimas, o geismo išraiška. Pats geismas visada susilpnina intelektą. Intelektas atsako už mūsų pasirinkimus, už kuriuos mes prisiimame atsakomybę, o protas tiesiog už mūsų norus „patinka“, „nepatinka“. Kada intelektas tampa silpnas, tada žmogus greičiau pasiduoda įvairioms pagundoms. Silpnas intelektas – tai tarsi minkšta žemė, ant kurios kur kas lengviau palikti pėdsaką, nei ant akmens. Todėl išminčiai nerekomenduoja turėti pernelyg artimų santykių sutuoktiniams su priešingos lyties atstovais.

Otas von Bismarkas sakė, kad: „Draugystė tarp vyrų ir moterų baigiasi atėjus nakčiai“. Dar vienas garsus praėjusio šimtmečio filosofas Engelsas sakydavo, kad draugystė tarp vyro ir moters yra, bet po jos atsiranda vaikai. Taigi santykiai tarp vyro ir moters gana nestabilus reiškinys, nes ugnis gali per daug įkaitinti sviestą, po ko sviestas gali išbėgti ir apdeginti viską, kas yra aplink. Todėl santykius tarp vyro ir moters gali stabilizuoti tik santuoka ir įsipareigojimai.

Vyras turi mokytis spręsti šeimynines problemas ir tam, kad tai galėtų daryti, jam reikia būti geros sveikatos ir turėti gerą pajamų šaltinį. Jeigu pas vyrą nebus šių dviejų faktorių, tai jo žmona gali pastoviai jausti nepasitenkinimą. Moteris nori skaniai pavalgyti, gražiai apsirengti ir turėti gerus, artimus santykius su savo vyru. Jeigu vyras negali patenkinti šių pagrindinių moters norų, tai jis būtinai susidurs su problemomis.

Žinoma, kad pas moterį yra kur kas daugiau norų, nei vyras turi jėgų juos visus išpildyti, nors santykių pradžioje moteris gali sakyti, kad jai nieko nereikia. Garsus išminčius Čainakja Panditas sakė, kad pas moteris yra aštuonis kartus daugiau norų, nei pas vyrus. Galbūt ne pas visas, bet į tai vertėtų atkreipti dėmesį.

Flirto problema gali būti tame, kad žmogaus sąmonė gali slėpti tikruosius motyvus, kurie gali keistis ne į gerąją pusę. Dažnai žmogus pats net negali pastebėti, kaip draugystės motyvas gali peraugti į patį paprasčiausią geismą ir tiesiog gali nekreipti dėmesio į patarėjus iš šono, kad taip nedera elgtis ir manyti, kad jo niekas nesupranta. Žmogus draugyste gali vadinti tiesiog norą gauti dėmesį iš priešingos lyties atstovų.

Bandymas draugauti su priešingos lyties atstovais dažniausiai yra saviapgaulė. Nevertėtų galvoti apie save, kad aš esu ypatingas sviestas, kurio ugnis neveikia taip, kaip kitų.

Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tie, kurie nesijaučia laimingi santuokoje, kuriems trūksta artimų santykių ir dėmesio, tai jie stengsis tai gauti iš kitų. Todėl santykiuose reikia stengtis, kad mūsų sutuoktiniui netrūktų mūsų dėmesio. Svarbu suprasti, kad artimi santykiai, tai ne tik intymūs santykiai. Santuokoje mes turime siekti tapti artimais draugais ir stengtis, atsižvelgti į vienas kito norus bei nuomonę. Taip pat labai svarbu suprasti ir pasikalbėti, kodėl apskritai kyla noras bendrauti su priešingos lyties atstovais, tuomet bus aiškiau, kokių veiksmų imtis, ir galbūt tai buvo ženklas, kad mes kažko nepadarėme, dėl ko tai įvyko.

Flirtas su priešingos lyties atstovais, reiškią pagarbos trūkumą savo sutuoktiniui, o tai gali privesti prie skyrybų. Todėl, kad santykiai taptų harmoningi visų pirma būtina pagarba. Pagarba – tai tarsi rišamoji santykių medžiaga. Kaip, pavyzdžiui, betonas. Jeigu trūksta žvyro ar vandens, tai vien cemento pagalba nebus galima pastatyti tvirtų pamatų, lygiai tas pats ir santykiuose. Jie nebus tvirti, jeigu mes nejausime vienas kitam pagarbos.

Klausimai-atsakymai Čikagos laikraščiui „Geras“

Linkiu Jums ko geriausios kloties.

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *