Kaip įveikti baimes ir pradėti gyventi geriau ?

Sveiki, esu gan kompleksuotas žmogus ir dažnai savimi nepasitikiu. Tai gadina mano gyvenimo kokybę ir norėčiau, kad tai nebesitęstų. Kaip įveikti baimes ir pradėti gyventi geriau, kokybiškiau, drąsiau, prasmingiau?

Dėkoju. A.A.

Visos mūsų baimės ir vidinės problemos yra susijusios su meilės trūkumu. Kada mums  trūksta meilės, tuomet mes norime kažką įrodinėti kitiems, ir tai dažnai yra  žemos savivertės priežastis. Jeigu mes užaugome aplinkoje, kurioje gavome pakankamai meilės, tuomet mes nesistengsime nieko įrodinėti kitiems, kovoti ir konkuruoti, kad užsitarnauti kitų dėmesį.  Tiesiog sugebėsime būti savimi ir to nebijosime. Baimės jausmas ir kompleksai yra trūkumas, kuris pasireiškia, todėl, kad nėra ryšio su meilės šaltiniu.

Kompleksai ir baimės taip pat atsiranda iš praeityje patirtų išgyvenimų. Dažniausiai juos patiriame mokykloje, nes ten buvo klijuojamos įvairios etiketės „geras mokinys/blogas mokinys“, „graži/negraži“, „liekna/stora“ ir pan. Dėl to mūsų sąmonėje pasiliko įspaudai ir mes pastoviai save lyginame su kitais. Dažnai pergyvename, ar esame kaip visi, ar neatsiliekame nuo mados, ką kiti pagalvos ir t.t. Užaugome nuolat laukdami kokio nors įvertinimo, kuris dažniausiai yra ne pagal mūsų individualią prigimtį.

Jeigu mes savimi nepasitikėsime, pastoviai abejosime ir visą laiką orientuosimės tik į kitų nuomonę, tuomet bus labai sudėtinga atrasti save ir savo pašaukimą. Jeigu norime įveikti baimes ir dėti pirmą žingsnį savęs pažinimo link, tai reikia nebijoti keisti pasaulėžiūrą, kurią mums suformavo dažniausiai neharmoningomis vertybėmis paremta aplinka. Pradėti gyventi geriau ir kokybiškiau reiškia suvokti, kad mes esame Dievo dalelės ir Jis nori, kad mes leistumėmės į savęs atradimo kelionę ir realizuotume save. Kūrėjas kiekvienam iš mūsų davė kažkokius talentus ir savybes, kurias mums tiesiog reikia atskleisti, dėl to jausimės laimingi.

Tam, kad įveiktumėme baimes ir gyventume prasmingiau, labai svarbu turėti švarią sąmonę. Jeigu mus valdys savanaudiškumas ir asmeniniai norai, tai atsikratyti baimių ir atrasti save bus nepaprasta. Pradėti gyventi geriau ir kokybiškiau reiškia į savo gyvenimą įsileisti daugiau dorybės energijos. Tai reiškia, kad reikės stengtis gyventi nesavanaudiškai, ieškoti bendravimo su nesavanaudiškais žmonėmis, nuolatos sau kelti klausimus apie gyvenimo prasmę ir ieškoti, kas į juos atsakytų.

Jeigu norite pradėti gyventi reikšmingą gyvenimą, nebijokite maldoje kreiptis į Kūrėją, kad Jis parodytų patį tiesiausią kelią ir atsiųstų žmones, kurie jums padėtų. Taip pat pati dėkite pastangas ir išbandykite save įvairiose srityse, eikite ten, kur žmonės ieško savęs, mokykitės priimti save ir nesistenkite visiems įtikti. Atminkite, kad  gyventi vien tik tam, kad kažką gauti iš kitų yra baimės požiūris, o kada pradedame gyventi tam, kad dalintumėmės su kitais, atsiranda pilnatvės jausmas. Jūs irgi kažką galite duoti kitiems ir taip pajusti gyvenimo pilnatvę, tik kol kas dar apie tai pati nežinote. Tiesiog pradėkite ieškoti žmonių, kurie gyvena prasmingai, mokykitės klausyti savo vidaus ir jūs būtinai rasite  kelią į laimę, tapsite drąsesnė ir įprasminsite savo gyvenimą.

Klausimai – atsakymai Čikagos laikraščiui „Geras“.

Būkite laimingi !

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


One thought on “Kaip įveikti baimes ir pradėti gyventi geriau ?

  1. sveiki as esu labai paluzusi valdo baimes nepasitikejimas…..BUVO SUNKI VAIKYSTE….augau baimeje ytampoje dabar viskasa atsiliepe….Aisku turi dirbti su savimi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *