Kaip valdyti savo emocijas ir pyktį?

Gerb. Egidijau, kaip valdyti savo emocijas ir pyktį, kartais man prasiveržia ir baruosi su šeima, nes nesusivaldau. Esu cholerikė, kaip degtukas. Kaip kovoti su savimi, kad aplinkiniai nekentėtų? Ačiū. Cholerikė

 

Dėkoju už klausimą. Pradėkime nuo to kodėl tokia nuotaikų kaita vyksta Jūsų gyvenime ir kodėl negalite suvaldyti savo pykčio. Pagal vedų psichologiją  materialią gamtą sudaro trys energijos – dorybė, aistra ir neišmanymas. Šios energijos mus pastoviai valdo. Pavyzdžiui ankstyvas rytas laikomas  dorybės energijos metas, nes tuo metu, kai Saulė teka, gamta po truputį prabunda ir aplinkui jaučiasi ramybė. Tai galite patirti jeigu atsikelsite apie 5 valandą ryto. Dienos metas yra aistros energija, nes tuo metu visi kažką veikia, dirba, skuba, lekia, todėl jaučiasi neramumas. Naktis neišmanymo energijos metas, todėl tuo metu natūraliai jaučiasi nuovargis, noras pailsėti, miegoti. Viena iš priežasčių kada atsiranda pykčio proveržiai, tai kai žmogus liaudiškai kalbant sumaišo dieną su naktimi. Jeigu laiku neina miegoti, kas yra pagal ajurvedą rekomenduojama iki 22 valandos, tai psichinė sveikata nepailsi, ko pasekoje žmogus tampa piktas. Taip pat vertėtų žinoti, kad moteriai vertėtų mokytis savo negatyvias emocijas kažkam atiduoti, o nelaikyti savyje. Jeigu to nedarysite, tai tokie proveržiai neišvengiami, todėl labai palanku išsikalbėti savo vyrui, kaip tai daryti jeigu vyras Jūsų nesiklauso galite pasisemti žinių paskaitose apie vyrų ir moterų santykius.

Kitas dalykas, kaip žmogus linkęs spręsti savo problemas. Jeigu žmogus valdomas dorybės energijos, tai toks žmogus siekia žinojimo apie laimę, jis atsakingas ir supranta, kad viskas priklauso nuo jo paties. Jeigu jis dės pastangas, sieks išminties ir žinių, tuomet ir ateis vidinė ramybė. Aistros energijos valdomas žmogus yra valdomas norų ir skubėjimo pildyti savo norus, todėl jam visada nėra kada paskaityti knygą, paklausyti paskaitą susitikti su išmintingais žmonėmis. Jis panašus į medžių pjovėją, kuris vis pjauna ir pjauna, bet neturi kada pasigaląsti pjūklo. Neišmanymo energijos valdomą žmogų veikia tingumas ir mieguistumas. Toks žmogus abejingas ir verčiau pakritikuos arba kentės, bet nieko nedarys, kad išspręsti savo problemas. Tokie žmonės panašūs į tuos kurie pastoviai lankosi pas gydytojus, skundžiasi savo sveikata, bet patys nelinkę nieko keisti, nei savo mitybos, nei gyvenimo įpročių, jie nori, kad gydytojas viską padarytų už juos. Jeigu gydytojas jų neišgydo, tai tokie dažniausiai apkaltiną gydytoją, nors patys taip nieko dėl savo sveikatos ir nepadarė.

Mūsų nuotaika ir norai priklauso nuo to kokia iš trijų energijų mus valdo. Kartais žmogų valdo dorybės energija, nugalėdama aistros ir neišmanymo energiją. Kartais aistros energija nugali dorybę ir neišmanymą, o kitąsyk neišmanymas nugali ir dorybę, ir aistrą. Taip vyksta nuolatinė kova dėl pirmenybės. Tai panašu kaip ir muzika veikia žmogų. Rami meditacinė muzika arba miško garsai suteikia ramybės būseną, pop ar rokenrolo muzika dažniausiai sužadina norus linksmintis, pirkti, todėl tokia muzika dažniausiai skamba prekybos centruose, o tarkim liūdna muziką gali sukelti abejingumą, melancholiją ir neveiklumą. Todėl, kaip mes patys galime rinktis kokios muzikos klausytis, taip  galime rinktis kuri iš dorybės, aistros ar neišmanymo energijų vyraus mūsų gyvenime.

Kai žmogus siekia išminties ir žinojimo jį valdo dorybės energija. Kai žmogų valdo aistros energija žmogus negali suvaldyti troškimų ir geidulių, todėl pas tokį žmogų atsiranda daug pykčio jeigu jo norai nesipildo. Pavyzdžiui kaip pas mažą vaiką, kuris prekybos centre šaukia, jeigu kažko jam nenuperka.  Kai žmogų valdo neišmanymo energija, toks žmogus tampa neveiklus, neturi gyvenimo tikslo, pastoviai abejoja arba tingi.

Taigi, kai žmogus stengiasi gyventi prasmingai ir sąmoningai, kas yra dorybės energija, tuomet jis po truputį tampa laimingas. Toks žmogus aiškiai suvokia savo norus ir galimybes, todėl nustoja pergyventi, jeigu kažkas gavosi ne pagal jį. Kada žmogus gyvena veikiamas aistros energijos, tai pastoviai kenčia, nes jam vis maža ir maža, toks žmogus galvoja dažniausiai tik apie save. Veikiamas neišmanymo energijos žmogus gyvena disharmonijoje ir nei pats nesijaučia laimingas, nei kitiems padeda.

Taigi lygiai taip pat ir Jūsų gyvenime, jeigu sieksite dorybės energijos, kas yra savęs pažinimas, saviugda, bendravimas su išmintingais žmonėmis, malda, meditacija, paskaitų klausymas, knygų skaitymas, laisvalaikio praleidimas gamtoje, šventų vietų lankymas, ramios muzikos klausymas, ajurvedinio maisto valgymas, gyvenimo prasmė ieškojimas, tai ateis ramybė ir išmoksite tvarkytis su savo emocijomis. Jeigu nieko nekeisite, tai Jus ir toliau veiks pyktis, godumas, nerimas, baimė ir nežinomybė. Stenkitės įsileisti į savo gyvenimą daugiau dorybės energijos, tada pati tapsite laiminga ir aplinkiniai nuo Jūsų nebekentės, o Jumis džiaugsis.

Klausimai atsakymai Čikagos laikraščiui „Geras”.

Linkiu jums ko geriausios kloties !

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *