Skyrybos ir santykiai

Skyrybų priežastys. Kaip neišsiskirti ?

Rekomenduoju jums paklausyti savo paskaitą, kurios metu kalbėjome apie vieną svarbiausių šeimos klausimų-ar įmanoma būti laimingiems kartu visą gyvenimą?Paskaita skirta tiems, kurie ieško būdų kaip išvengti skyrybų ir kuriuos domina laimingos santuokos receptas. Taip pat paskaitos metu aptarėme senovės raštuose mums paliktą išmintį apie laimingą šeimą ir tai, kaip šias žinias pritaikyti mūsų gyvenime. Kokios yra pagrindinės priežastys, kodėl nesusiklosto santykiai tarp vyro ir moters? Kas yra meilė? Kiek tęsiasi meilė? Ar yra bendro gyvenimo kartu laimės formulė?

Nesusiklosčius santykiams dažniausia mintis kuri ateina į galvą yra skyrybos. Bet ar pagalvojote kada nors apie, jeigu jūsų charakteris nesutapo su jūsų senelių, tėvų ar vaikų charakteriais, ar Jūs ieškosite naujų senelių,tėvų ar vaikų ? Tačiau kodėl taip elgiamasi santykiuose, kur charakteriai “nesutampa” su sutuoktiniu ? Viena priežasčių, tai tiesiog nežinojimas, kaip reiškiasi moteriškoji ir vyriškoji energija. Krizės santykiuose ateina pas mus tik tam, kad mes kartu kažko išmoktumėme, bet ne tam, kad įskaudintumėme vienas kitą ir išsiskirtume.

skyrybos ir santykiai

Dėl kokių priežasčių nesusiklosto santykiai tarp vyro ir žmonos? 

Skyrybos gali įvykti dėl daugelio priežasčių, bet mes patys turime pasirinkimą kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Netgi ant mūsų delnų gali būti ženklai, apie kelias santuokas, bet viskas priklauso nuo to, kokį sprendimą mes priimsime vienoje ar kitoje situacijoje. Dažniausiai tokiose situacijose nevertėtų priimti greito sprendimo. Pasistenkite pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie savo vaikus. Konsultacijose tenka išgirsti, kad antroji santuoka susiklostė labiau, nei pirmoji, tačiau kas daugiausia iš to sandorio išlošia?  Gerai jeigu nėra vaikų, bet jeigu jie jau yra, tai dažniausiai apie juos niekas nepagalvoja. Žinoma gyvenime būna įvairių situacijų, tad aptarsime galimus problemų sprendimo būdus.

Dažniausia problema santykiuose yra ne visiškai teisingas laimės šeimoje suvokimas. Laimę santykiuose mes dažnai suprantame skirtingai, dėl to tai gali tapti skyrybų priežastimi. Dažnai žmonės laimė šeimoje suprantą kaip gerą seksą. Tokie žmonės dažniausiai susipažįsta naktiniuose klubuose ar kitose panašiose vietose kur susipažinimas vyksta ne visai blaiviame stovyje. Šiame pasaulyje žmogui pastoviai kažko trūksta ir iš pradžių tai pasireiškia kaip alkis, po to ateina sotumas, dar vėliau persivalgymas ir galiausiai nekentimas ir atmetimas. Tad jeigu santykiai yra kuriami dėl trūkumo, o ypatingai dėl aistros trūkumo, tai jau nuo pat pradžių jie nesėkmingi, nes partneris po kažkurio laiko atsibos. Tokiuose santykiuose nesėkmė prasideda jau nuo paties neteisingai išsikelto tikslo, todėl vertėtų ieškoti kito motyvo kurti santykius, o ne tik kūniškos laimės.

Ką apie santykius vertėtų žinoti vyrams ir moterims, kad išvengti skyrybų?

Ko reikia moterims. Visų pirma reikėtų suvokti, kad vyrų ir moterų psichika yra skirtinga. Moterims reikia pagarbos, supratimo. Vyrui vertėtų visų pirma pasirūpinti savo moterimi, o paskui kitomis. Moteriai reikia patikinimo, kad viskas bus gerai, kadangi moterys kur kas jautriau reaguoja į viską. Moteriai reikia garantijų, kad vyras yra jos. Moteriai reikia, kad vyras ją išklausytų bent minimum penkiolika minučių per dieną, ne tik išklausytų, bet ir suprastų. Vyras moteria turėtų tarsi atstoti mamą, nes moteriai labai svarbu jaustis saugiai.

Moterys turėtų žinoti, kad vyrams reikia pasitikėjimo jais ir švelnių žodžių. Jei vyras ilgą laiką kažko nepadarė, tai moteris gali jam apie tai švelniai priminti, na žinoma būna situacijų kai vyras labai ilgai kažko nepadarė. Vyrams reikia pripažinimo ir įvertinimo. Vyrams reikia, kad moteris būtų pakanti ir nuolanki, kad nepriešgyniautų jam. Vyrus reikia padrąsinti. Moteris energetiškai yra stipresnė už vyrą, todėl savo emocijom gali prislopinti jo entuziazmą, todėl jam reikia būti stipriam. Vyrui reikia turėti tikslą ir labai palanku turėti mokytoją.

Santykiuose labai svarbu žinoti, kad dažnai skyrybos įvyksta dėl paprasčiausio nežinojimo apie skirtingas vyro ir moters energijas. Labai svarbu moteriai pasistengti išmokti klausyti savo vyro ir nustoti su juo ginčytis. Jeigu moteris to padaryti negali, reiškia jos karma yra sunki ir dar neatidirbta. Reiškia moteris turėtų stengtis ugdyti teigiamas savo charakterio savybes. Moteriai rekomenduojama savo vyro nekritikuoti  ir nepabrėžti jo trūkumų. Moteris – tai švelnumas, kantrybė, skaistybė. Vyro sėkmė jo veikloje priklauso nuo to, kokia yra šalia jo esanti moteris. Jeigu moteris mokysis tapti mylinčia ir kantria, tai vyras niekada jos nepaliks. Vyras yra tas kuris rūpinasi ir saugo. Moteriai labai svarbu, kad jos vyras būtų jai dėmesingas. Vyro tikslas turėtų būti, savo geriausias savybes panaudoti dėl kitų. Jeigu jis gyvens tik dėl to, kad patenkinti savo pirminius norus, jis praras energiją ir taip gali susirgti psichinėmis ligomis.

Vyriškų ir moteriškų savybių žinojimas santykiuose gali padėti išvengti skyrybų

 Labai dažnai kyla konfliktai dėl nežinojimo kokios savybės yra vyriškos ir moteriškos. Vyriška ir moteriška energija skirtinga, todėl jeigu jos neveikia arba veikia priešingai, tuomet įvyksta konfliktai.

Bebaimiškumas-vyriška savybė. Dažniausiai jei moteris bebaimė, vyras būna bailesnis. Jei ši savybė yra pas moterį, o ne pas vyrą, tai moteris turėtų stengtis įkvėpti jį, sakyti jam, kad jis stiprus, drąsus, tuomet palaipsniui ši savybė gali persiduoti jam.

Savikontrolė-vyriška savybė, jei vyras kontroliuoja savo emocijas, tai ir moteris bus rami. Jei vyras nekontroliuoja emocijų, tai moteris atitinkamai bus nervuota. Todėl jei moteris nerami vyras turėtų raminti save, o ne moterį.

Askezės-vyriška savybė. Jei moteris pradeda laikytis askezių, tai ji turėtų klausti savo vyro, kaip tai daryti, konsultuotis su juo. Jei vyras atlieka askezes, tai šeima gauna psichinę stiprybę, jei moteris, tai gauna tik ji ir tuomet šeimoje gali prasidėti skandalai, nes moteris pradeda jaustis stipresnė už vyrą savo.

Smurtas-vyriška savybė. Vyras kovotojas, dėl to šeimoje jis kartais turi atlikti ir budelio vaidmenį. Jei berniuką baus moteris, toks vaikas užaugęs gali tapti recidivystu. Moteris yra būtybė, kuri rodo švelnumą, o vyrui dažnai tenka būti ir griežtesniam.

Teisingumas-abiejų. Apgaudinėti negali nei vyras nei žmona ir jie abu turi sekti, kad šeimoje būtų puoselėjamos teisingos vertybės.  Pagrindinė vertybė šeimoje-ištikimybė.

Atsižadėjimas-vyriška. Reiškia, kad vyras turėtų būti mažiau prisirišęs prie daiktų. Moteris namuose šeimininkė ir vadovė, o vyras jos tarnas, pagalbininkas.  Vyras turėtų  būti labiau linkęs į dvasinę praktiką, intelekto ugdymą, senovės raštų studijas. Jei moteris neprogresuoja savęs tobulinimesi, tai ji atsako tik už save, o jei vyras, tai jis atsako už visą šeimą. Todėl jeigu vyras neprogresuos, tai jis kentės  už tai, kad žmona, ir už tai, kad vaikai neprogresuoja.

Taika-moteriška. Reiškia, kad moteris iš prigimties taiki graži būtybė. Moters grožis atsispindi-ramume, nuolankume ir taikume. Jos aktyvus grožis atsispindi flirtavime, koketavime.

Kritikos nebuvimas-abiejų, bet už kritikos nebuvimą šeimoje atsako vyras. Vyras neturėtų būti kritiškas ir kritikuoti kitus. Moteris gali daugiau pasisakyti šiuo klausimu.

Užuojauta-moteriška. Moteriai vertėtų ugdytis užuojautą, atleisti vyro trūkumus, taip ji padėtų jam ugdytis charakterį.  Pas vyrą charakteris keičiasi greičiau nei pas moterį, todėl jei ji užjaus jį įkvėpdama, taip jis vėliau galės padėti jai greičiau išsiugdyti teigiamas charakterio savybes.

Gerumas-moteriška. Jei moteris gera, tai ir jos vaikai bus geri, jei tėvas geras, dar nereiškia, kad vaikai bus, geri, jie gali būti išlepinti. Tėvas viduje turėtų būti geras, bet išorėje jam dažnai tenka būti griežtam, kad vaikai žinotų, jog jei elgsis netinkamai, jis gali imtis griežtumo.

Nuolankumas-moteriška. Tačiau jei vyras tapo nuolankus, ir atsakingas, reiškia, jis tapo išmintingas. Moteriai nuo pat pradžių vertėtų būti nuolankiai. Partneriai santykių pradžioje visuomet atlieka pareigas, bet yla iš maišo išlenda vėliau. Norint sužinoti koks partneris yra iš tikrųjų, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip jis elgiasi su aplinkiniais, o ne su tavimi.

Ryžtas-vyriška. Vyras turėtų ugdytis ryžtingumą ir spręsti problemas. Jei moteris bus ryžtinga, tai gaus neryžtingą  vyrą ir dėl to kentės.

Atleidimo prašymas-moteriška. Moteris turėtų visada pirma prašyti atleidimo, nors ir ne ji kalta. Tuomet vyras jos atsiprašinės ir sakys, kad jis dėl visko kaltas.

Charakterio stabilumas-vyriška. Vyras turi turėti stabilų charakterį šeimoje, o moteris nors it turi, turi rodyti silpnumą, kitaip vyks kova.

Išorinė švara namuose-moteriška. Moteris atsakinga namuose už švarą. Ji namuose šeimininkė, bet žinoma visada gali paprašyti savo vyro pagalbos.

Santykiuose galima tikėtis harmonijos, jeigu šios savybės veikia atitinkamai pas vyrus ir moteris

Tačiau, jeigu taip nėra, vertėtų vienas kitam padėti jas ugdytis. Tam, kad būtų kantrybės reikėtų stengtis gyventi dorybingai. Dorybėje esantis žmogus užjaučia kitą žmogų, kad jis neturi atitinkamų savybių ir visaip bando jam padėti. Jeigu žmogų stipriai valdo aistros energija, jis linkęs reikalauti iš partnerio atitinkamo elgesio savo atžvilgiu, o jeigu žmogų valdo neišmanymo energiją, jis apskritai į nieką nenori gilintis.

Skyrybos dažniausiai įvyksta tada, kai žmonės nesupranta ryšio tarp jausmų ir vertybių. Žmogus dažnai linkęs manyti, kad jausmai nepriklauso nuo vertybių, tačiau didžiausia santykių vertybė-ištikimybė. Ištikimybė, tai šaknis iš kurios išauga meilė. Jei išmoksime tai saugoti, prižiūrėti, laistyti ją, tai iš jos išaugs meilė. Meilė dažnai nuo mūsų nepriklauso, ji išeina ir pareina, todėl ją sudėtinga kontroliuoti, tačiau ištikimybė yra tai, ką mes galime valdyti. Tai panašu į medį, kurio lapai nukrenta rudenį, bet jeigu mes jo nenukertame, tai lapai vėl pavasarį atauga, taip panašiai ir su meile. Ištikimybė, tai ne tik jausmas, tai vertybė ir, kad tai išsaugoti reikia pastangų. Santykiuose krizės neišvengiamos, tačiau jeigu mes pasiruošę mokytis iš kiekvienos situacijos, tai mūsų pamokos ir krizės mus suartins ir padarys mūsų ryšį stipresnį. Todėl prieš priimant sprendimą dėl savo santykių paanalizuokite savo santykius ar tikrai viską padarėte, kas liečia Jūsų pareigas.

Linkiu Jums ko geriausios kloties !

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt 

 

 

 



Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *