Saulės ir mėnulio užtemimas, ką vertėtų žinoti ?

Saulės ir mėnulio užtemimas, ką vertėtų žinoti?

Pasak Bahgavata Puranos kada planeta Rahu užstoja Saulę arba Mėnulį tuo metu vyksta Saulės arba Mėnulio užtemimas.

Pagal vedų astrologija saulė ir mėnulio užtemimas, tai nepalankus laikas, bet kokiems svarbiems darbams ir įvykiams. Šiuo metu nerekomenduojama tuoktis, pradėti vaikų, pradėti gydymą,  pasirašinėti svarbius dokumentus ir sutartis, pradėti keliones.

Užtemimo metu labiausiai nukenčia Saulė ir Mėnulis, todėl gali kentėti ir visos sritys susijusios su šiomis planetomis: santykiai su vadovais, valdžios atstovais, pasitikėjimas, socialinė padėtis, atsakomybė, imuninė sistema, akys,  emocijos, baimė, stresas, įtampa, depresija, psichiniai negalavimai ir nemiga.

užtemimas1

Per mėnulio užtemimą visuomet padidėja konfliktų tikimybė, nerimas ir nestabilumas psichikoje, ypatingai pas tuos žmones kurie pernelyg emocionalūs. Labiausia tuo metu gali kentėti vaikai ir moterys, nes jų psichika jautresnė. Gali paūmėti galvos skausmas ir sutrikti hormoninė sistema.

Per Saulės užtemimą gali įvykti politiniai skandalai, katastrofos, padidėti rizika nelaimingiems atsitikimams, apsinuodijimai, neįprasta oras, sutrikti širdies ir kraujagyslių darbas.

Rahu planetos neigiamas poveikis visada padidina jausmingumą, nerimą ir baimę. Rahu sukelia norus, dėl kurių  žmogus išeikvoja savo energiją vaikydamasis nesveikų malonumų ir užsiima nereikšminga veikla, dėl ko padidėja rizika susirgti psichinėmis ligomis.

užtemimas2

Kaip elgtis Saulės ar mėnulio užtemimo metu?

Vedų astrologija užtemimo metu rekomenduoja:

Kelias dienas prieš užtemimą palanku namuose padaryti generalinę tvarką ir atsikratyti nereikalingų daiktų.

Užtemimo metu galima medituoti į uždegtą žvakę ir vizualizuoti kaip sudega visos nuoskaudos.

Po tokio ritualo rekomenduojama nusiprausti po dušu ir įsivaizduoti kaip nusiplaunate visą negatyvią energiją.

Užtemimo metu niekada nežiūrėkite į užtemimą.

Verčiau būkite uždaroje patalpoje, neikite į lauką ir niekur nevažiuokite ypatingai tai rekomenduojama nėščioms moterims.

Venkite konfliktų. Venkite vietų kur daug žmonių.

Tą dieną nepalanku lankytis ligoninėse, kapinėse.

Rekomenduojama tris valandas iki užtemimo ir tris po jo verčiau nieko nevalgyti.

Tuo metu verčiau neatlikinėkite jokių finansinių operacijų.

Palankiausia užtemimo metu užsiimti dvasine praktika arba tiesiog būti ramioje būsenoje.

užtemimas 3

Istorija pagal Bhagavata Purana (Šrimad Bhagavatam 8.8 – 8.9 skyrius) kodėl įvyksta saulės ir mėnulio užtemimas?

Kitados demonai iš pusdievių pavogė nemirtingumo nektarą. Aukščiausiasis Dievo Asmuo, kuris visada trokšta įgyvendinti Savo bhaktų siekiu, pažvelgė į liūdesio prislėgtus pusdievius ir tarė: „Nesielvartaukite. Savo galiomis sukelsiu tarp demonų nesantaiką ir taip juos suklaidinsiu. Tuomet išpildysiu jūsų troškimą paragauti nektaro“.

Tarp demonų įsiplieskė ginčas dėl to, kas pirmasis paragaus nektaro. Kiekvienas tvirtino: „Nedrįsk grti pirmas. Iš pradžių aš turiu pasisotinti. Aš, o ne tu!“

Gviešdamiesi nektaro, silpnesnieji demonai prabilo apie pusdievių teises, nes baiminosi, kad galingieji išgers nektarą su niekuo nesidalindami. Šitaip įsiliepsnojo kivirčas, nes visi draudė vienas kitam ragauti nektarą.

Tuomet Aukščiausiasis Dievo Asmuo, Višnu, pajėgus nugalėti bet kokius sunkumus, įgavo nepaprasto grožio moters pavidalą. Ši Viešpaties inkarnacija, Mohini-murti, pakerėjo visus protus. Jos dailiai sudėtas juosvas kūnas priminė ką tik prasiskleidusį tamsų lotosą. Jos ausyse tviskėjo auskarai, skaistus veidas glotniais skruostais ir iškilia nosimi spindėjo jaunystės žavesiu, o liemuo dėl iškilių krųtų atrodė itin lieknas. Ji nuolat žvalgėsi į šalis, nes aplink zujo kamanės, kurias traukė Jos veido ir kūno aromatas. Jos nuostabūs plaukai buvo padabinti mallikos žiedų girlianda, švelnų jos kaklą juosė brangakmenių vėrinys ir kitos puošmenos, o ant rankų skimbčiojo apyrankės. Gražuolės kūna dengės švarus saris, o krūtys po juo atrodė tarsi salos grožio vandenyne. Jos kulkšnis puošė varpeliai. Kai Mohini-murti , droviai šypsodamasi, žvelgė į demonus, Jos antakių judesiai sukėlė demonų širdyse geismo audrą, ir kiekvienas iš jų panoro Ją apturėti.

užtemimas 4

Taigi Viešpats Višnu apsireiškė gražiausios pasaulyje moters Mohini-murti pavidalu, kad apžavėtų demonus ir išviliojęs iš jų nektarą atiduotų pusdieviams.

Užmiršę draugystę demonai plėšė nektaro indą vienas kitam iš rankų. Staiga pačiame peštynių įkarštyje, jie pastebėjo ateinant nepaprasto grožio mergelę.

Pamatę gražuolę demonai prakalbo: „O, koks kerintis Jos –avesys, kaip nuostabiai švyti Jos kūnas, kokia Ji jauna ir patraukli!“ Šitaip kalbėdami jie guviai supuolė prie mergelės ir, degdami aistra, apipykė ją klausimais.

O gražuole, Tavo akys nuostabios tarsi lotoso žiedlapiai. Kas Tu esi? Iš kur atėjai? Ko Tu ieškai ir kam priklausai? O mergele itin dailiais klubais, vien matant Tave mūsų protus apima jaudulys.

Dabar tarp mūsų kilo kivirčas dėl vienintelės priežasties-šito indo su nektaru. Užtat, nors ir kilome iš tos pačios šeimos, vis labiau vienas kito nekenčiame. O mergele lieknu liemeniu, Tu esi tokia graži ir išaukštinta, todėl meldžiame Tave-būk maloninga, išspręsk mūsų ginčą.

užtemimas 5

Kilus šiam ginčui, kiekvienas iš mūsų stengiasi parodyti savo galią. Todėl prašome Tavęs numaldyti mūsų nesantaiką ir visiems po lygiai padalinti nektarą.

Apturėjęs indą su nektaru, Aukščiausiasis Dievo Asmuo, Mohini-murti šyptelėjo ir švelniai tarė: Brangūs demonai, Aš sutinku išdalinti jums nektarą, jeigu pritarsite bet kokiam Mano sprendimui, sąžiningam ar nesąžiningam.

Demonų vadeivos nepasižymėjo įžvalgumu, todėl išgirdę saldžiu Mohini-murti žodžius, tučtuojau su Ja sutiko. „Taip, – atsakė jie.-Tebūnie, kai Tu sakai.“ Šitaip jie patvirtino Jos sprendimui.

Aukščiausiasis Dievo Asmuo, visatos valdovas, įgavęs Mohini-murti pavidalą, susodino pusdievius ir demonu eilėmis pagal jų padėtį-į vieną eilę pusdievius, į kitą demonus.

Paėmusi nektaro indą į rankas, Mohini-murti visų pirma žengė prie demonų ir pamalonino juos švelniais žodžiais, tačiau nektaro dalies jiems taip ir neatidavė. Po to Ji išdalino stebuklingąjį eliksyrą toliau sėdėjusiems pusdieviams, taip išvaduodama juos nuo visų negalių, senatvės ir mirties.

Demonai buvo pažadėję pritarti bet kuriam gražuolės sprendimui, teisingam ar neteisingam, todėl dabar, laikydamiesi duoto žodžio, rodydami savo ištvermę ir vengdami ginčo su moterimi tylėjo.

Demonai nepajėgė atsispirti Mohini-murti žavesiui, todėl Ja pasikliovė, be to baiminosi prarasti Jos palankumą. Štai kodėl jie išreiškė pagarbą Jos žodžiams ir nepasakė nieko, kas galėtų pakenkti draugystei su Ja.

Demonas Rahu, saulės ir mėnulio užtemimų sukelėjas, persirengė pusdievių drabužiais, įsimaišė tarp rojaus gyventojų ir niekieno, net Aukščiausiojo Dievo Asmens nepastebėtas gurkštelėjo nektaro. Tačiau mėnulis ir saulė, amžini demono Rahu priešai, kaipmat suvokė, kas įvyko. Taip Rahu buvo aptiktas.

Aukščiausiasis Dievo Asmuo, Hari, tučtuojau sviedė savo aštrų tarsi skustuvas diską ir nukirto demonui Rahu galvą. Begalvis demono kūnas, nepaliestas nektaro krito negyvas.

užtemimas6

Tačiau Rahu galva, kurią palietė nektaras, tapo nemirtinga. Viešpats Brahma pripažino ją vieną iš planetų. Kadangi Rahu griežia dantį ant Saulės ir Mėnulio, todėl jaunaties dieną ir pilnaties naktį jis taikosi užstoti Saulės šviesą ir mėnesieną.

Tuo metu, kai Rahu užstoja Saulę arba Mėnulį, įvyksta gamtos reiškinys, kurį įprasta vadinti užtemimu.

Nors Rahu periodiškai užpuola Saulę ir Mėnulį, Viešpats Višnu juos visada apgina. Rahu labai bijo Viešpaties Višnu čakros, todėl negali išstovėti priešais Saulę arba Mėnulį ilgiau nei vieną muhurtą (keturiasdešimt aštuonias minutes).

Linkiu jums ko geriausios kloties !

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *