Išmintingo vyro pareigos

Kiekvienas iš mūsų turime atlikti tam tikras pareigas. Pradžioje vaiko, po to sūnaus, dukros, vyro, moters, tėvo, mamos ir taip toliau. Savo gyvenime to neišvengsime. Čia labai svarbu tai daryti tinkamai, nes mūsų elgesys visada bus kažkam pavyzdys.

Vyro pareigos, tai visų pirma rūpestis silpnesniais ir moterimis. Kaip sako išminčiai vyru negimstama, o tampama, todėl norint tapti vyru svarbu siekti išminties. Išmintis reiškia, kad aš noriu tobulėti ir neskaitau savęs tobulu. Kitu atveju išeina dažnai girdimas variantas „aš pats viską žinau…“. Turbūt teko girdėto posakį, kad į pilną stiklinę vandens neįpilsi, tai susiję ir su vyro tobulėjimu. Taigi viskas prasideda nuo žinojimo apie pareigas.

Viena iš išmintingo vyro pareigų yra mokėjimas nuraminti savo moterį. Tai gerai apibūdina vieno praeityje garsaus rusų dainininko žodžiai „Net jeigu tu ir tūkstantį kartų teisus, kokia iš to prasmė, jeigu tavo moteris verkia?“. Tai reiškia, kad mums vyrams dažnai pritrūksta jėgų, kad atlaikyti negatyvias moterų emocijas, o tai viena iš mūsų pareigų, nes moteris turi turėti į ką atsiremti.

Jeigu vadovaujamės tik jausmais, tai dažnai galime nežinoti kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje, todėl mums būtina išmintis. Vyrai nori būti lyderiais, bet tuo pačiu dažnai supainioja lyderio roles. Pagrindinė priežastis, tai tiesiog nežinojimas arba nenorėjimas žinoti kaip derėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Išminčiai aiškina, kad vyras gali elgtis kaip liūtas už namų ribų, bet ne namuose. Tai reiškia, kad kiekvienas vyras turi poreikį būti lyderiu, gynėju, medžiotoju. Vyras nori būti kažkam reikalingas, jam svarbu pripažinimas, nes kitaip bus sudėtinga realizuotis kaip vyru. Tačiau labai svarbu suprasti vietą laiką ir aplinkybes kur tai daryti.

Išmintingas vyras auga ir stiprėja, kai įveikia kliūtis. Jeigu vyras nesiekia augti kaip asmenybė ir nesiekia išminties, tai jis nesivysto kaip asmenybė. Toks vyras po truputį degraduoja. Mūsų visuomenėje dažnai tenka matyti vyrų kurie neturėdami tikslų arba darbo pradeda tiesiog girtuokliauti. Tai silpno charakterio požymis, bet būtent dėka išminties gyvenime galima viską pakeisti, tik labai svarbu turėti tokį norą.

Išminties siekiančiam vyrui svarbu mokytis tvirtumo. Tvirtumas reiškia – būti griežtu sau, bet atlaidžiu savo žmonai ar merginai. Stiprus ir išmintingas vyras visada sugebės pirmas atsiprašyti savo moters. Vyras turi turėti ne tik vyriškų savybių, bet taip pat ir moteriškų, kas rodo jo širdies minkštumą. Vyro pareigos būti Liūtu socialiniame gyvenime, o namuose būti ėriuku, bet ne atvirkščiai. Išmintingo vyro požymis nekovoti su savo moterimi. Mes vyrai galime kovoti ir realizuotis tik su stipresniais už save, bet ne su silpnesniais.

Išmintingo vyro pareiga ir stiprybė yra tame, kad jis moka pagirti savo žmoną, nes jis žino, kad laiminga ta moteris, kuri turi savivertės jausmą. Tai nereiškia, kad ji turi vaikščioti iškėlusi galvą, bet moteriai svarbu jaustis mylimai ir vertinamai. Jei mes svyrai nesakysime moterims, kad jas mylime, tai joms reikės įrodymų. Įrodymų moteris gali reikalauti prašydama, kad vyras jai ką nors nupirktų. Moteriai tų daiktų gali ir nereikėti, bet reikia dėmesio kaip patvirtinimo.

Viena iš išmintingo vyro pareigų nekritikuoti savo moters ir tuo labiau to nedaryti prie kitų. Išmintingas vyras visada bus savo žmonos pusėje, net jeigu ji ir padarė klaidų. Visus nesutarimus geriau visada aiškintis tarpusavyje ir jeigu norime duoti kažkokius pamokymus, tai vertėtų daryti tai nurimus emocijoms. Kritikuojama moteris gali susirgti depresija ir ilgam užsidaryti savyje, o tai didelė grėsmė harmoningiems santykiams.

Dar viena svarbi išmintingo vyro pareiga, tai stengtis atsiminti, o dar geriau užsirašyti kur nors visas smulkmenas kurios svarbios žmonai. Mes vyrai dažnai prisimename įvairių mūšių datas, bet pamirštame mūsų santuokos datą, todėl svarbias datas verta pasižymėti. Tai atrodo smulkmena, bet moterims tai svarbu, o mūsų vyrų laimė priklauso nuo to ar moteris laiminga.

Išmintingo vyro pareiga stengtis viską padaryti taip, kad moteris jaustųsi saugi. Vienas iš saugumo poreikių moteriai yra jos išklausymas. Taip mes galime ugdytis savo kantrybę ir supratingumą ir tuo pačiu suteikti moteriai psichologinę apsaugą. Labai svarbu atminti, kad išklausyti moterį vertėtų be patarinėjimų, o tiesiog įdėmiai jos klausyti. Kaip teigia daugelis psichologų tam dažnai gali užtekti tik dvidešimt minučių.

Norint geriau atlikti savo kaip išmintingo vyro pareigas vertėtų mokytis suprasti moters psichologiją. Moterys dažniau nori daryti įvairius pokyčius, nes jos labiau valdomos emocijų. Vertėtų joms neprieštarauti ir stengtis išpildyti jų norus. Tai reiškia, kad pavyzdžiui po kurio laiko moteris norės namie perstumdyti baldus, galbūt perdažyti sienas ar atnaujinti kai kurias namų interjero detales. Žinoma viskas turėtų būti pagal galimybes, bet derėtų suprasti, kad moterims tai svarbu. Dažniausiai vyrams to tikrai nereikia, bet tai mūsų pareiga, kad moteris jaustųsi gerai, todėl stenkitės su ja nesiginčyti ir jai neprikaišioti. Jeigu moteris negalės jausti namuose karalienė, ji niekada nesijaus laiminga.

Vyrui labiau būdinga klajoklio prigimtis, todėl su humoru sakoma, kad jis vieną savaitę gali vaikščioti su vienomis kelnėmis, o kitą savaitę jas išsiversti į kitą pusę ir toliau vaikščioti. Žinoma nebūtina taip elgtis, bet vyrui tai būdinga.

Išmintingo vyro pareiga žinoti moters asmeninius poreikius ir stengtis juos patenkinti. Žinoma jeigu moteris bus neišmintinga ji pastoviai reikalaus iš vyro ne pagal jo galimybes ir galiausiai gali likti prie suskilusios geldos, todėl moteriai irgi vertėtų siekti išminties.

Tam, kad atlikti visas šias išmintingo vyro pareigas, reikia turėti pakankamai energijos. Jėga ateina iš askezių, todėl vyrui svarbu jų laikytis. Vyro askezės tai – dienos režimas, mankšta, dvasinė praktika ir įvairūs iššūkiai. Vyrais ne gimstame, bet tampame ir daug kas priklauso nuo mūsų pačių pastangų.

Tam, kad tapti išmintingu vyru, svarbu tame matyti prasmę. Vyrui nebus motyvo nieko siekti jeigu viskas bus už jį  padaroma. Taip pat jeigu jis bus pastoviai kritikuojamas. Dėl pastovios kritikos jis gali prarasti iniciatyvą savo gyvenime daryti pokyčius. Labai  svarbu norint tapti išmintingu vyru bendrauti su jau save realizavusiais vyrais, todėl viena iš vyro gyvenimo užduočių, ieškoti tokios asmenybės ir tokio mokytojo.

Būkite laimingi !

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *