Likimas ir karma

Likimo ir karmos dėsniai

Rekomenduoju paklausyti paskaitą, kurios metu aptarėme kaip galima koreguoti savo likimą ir kaip veikia pats karmos mechanizmas. Kas yra palanki ir kas nepalanki karma. Kokie pokyčiai gyvenime rodo, kad artinasi juodas gyvenimo periodas ir baltas, kaip teisingai veikti šiais gyvenimo periodais. Kaip sukurti gerą karmą.

Ar visas žmogaus gyvenimas yra nulemtas? Viskas šiame pasaulyje yra harmoninga, tik arba mes tai suprantame arba ne. Dažnai likimas ir karma laikomi fataliu reiškiniu. Tačiau žmogus turi pasirinkimą ir nuo mūsų pasirinkimo likimas ir karma gali keistis. Likimo apibrėžimas galėtų būti toks- likimas tai praeities rezultatas ir ateities pasekmė. Astrologija padeda identifikuoti žmogaus likimą, pagal įvairius ženklus, gimimo datą, šie duomenys parodo ko žmogus gali tikėtis ateityje, tai žinios kurios gali padėti  pakoreguoti savo veiksmus.

likimas ir karma

Gero likimo ir geros karmos požymiai

Ar mano likimas ir karma gera? Dažnai žmonės užduoda tokius klausimus ar mano likimas geras. Visų pirma reikia džiaugtis, kad mes gimėme žmonėmis ir galime daryti pasirinkimus savo gyvenime. Gerą karmą žymi šeima kurioje mes gimėme, kadangi gimimas kultūringoje, turtingoje šeimoje gali suteikti daugiau šansų gyvenime, jeigu tuo tinkamai pasinaudoti. Turtas ir pinigai, tai gero likimo požymiai, bet jeigu žmogus neturės žinojimo, tai jis tiesiog gali išvaistyti resursus, todėl geros karmos požymis yra ir žinojimas ir išsilavinimas. Priklausomai nuo žinojimo priklauso kaip žmogus elgsis šiame gyvenime, ar jis kurs gerą ar blogą karmą. Geros arba sunkios karmos požymius gali parodyti horoskopas, numerologija ar chiromantija, bet svarbiausia ne tai, kas bus, o sužinoti kaip elgtis, kad nebekurti naujos karmos.

Kokie veiksmai kuria karmą ir likimą

Kaip aš kuriu karmą ? Karma- įprastai suprantama kaip veikla. Yra trys pagrindiniai veiksmai kuriais mes kuriame savo likimą-karma, vikarma ir akarma. Karma-tai pasekmės priežasties dėsnis. Karmą sunku pamatyti, nes ją sukuria-motyvas. Pavyzdžiui aš dirbu, kad kuo geriau atlikti savo pareigas ar tiesiog, kad greičiau prastumti laiką ir pasiimti atlyginimą. Jeigu žmogus siekia kuo geriau atlikti savo pareigas, būti doras, tokie veiksmai vadinami karma, nes jis tikisi už savo veiklą gauti rezultatą. Jeigu žmogus nori tik rezultato ir savo pareigas atlieka prastai, reiškia jis atlieka veiksmus vikarmoje, jis kaupia negatyvią karmą. Žodžiu karma, tai veikla kurią seka egoistiniai motyvai.

Kaip likimas ir karma pasireiškia gyvenime

Ar karma tik viena? Yra kelios karmos. Prarabdha karma-tai jau pasireiškusi karma. Mūsų kūnas, protas, charakteris, delnų linijos, lytis, tautybė, visa tai, jau sunokusi karma. Ją galima palyginti su sudygusiu medžiu, nes tokį kaip sako senolių išmintis, jau sudėtinga palenkti, o kol jis buvo tik pradėjęs augti dar buvo galima lengvai. Reiškia karma subręsta per laiką. Dažnai žmonės nesupranta, kodėl vieni elgiasi blogai, nesąžiningai, o Dievas jų nenubaudžia, bet karma pasireiškia ne iš karto. Dabar mes gyvename dėka to, ką padarėme anksčiau, taip pat ir iš pinigų kuriuos uždirbome vakar. Todėl pagal savo dabartinę padėtį galime suprasti savo praeitį ir ateitį. Kokį kiekį mes esame sukaupę karmos pasakyti sudėtinga. Žmogus pastoviai atlieka veiksmus šiame gyvenime ir ne visi veiksmai yra žmogiški. Bet kuris veiksmas papildo mūsų karmą. Kartais žmogui norisi elgtis kaip gyvūnui ir jam sunku išpildyti savo norus žmogiškame kūne, todėl, kad karma, tai energija kuri turi realizuotis žmogus kitame gyvenime gali gauti gyvūno kūną, kad patenkinti savo norus.

Ar galima pagerinti savo likimą ir karmą dar šiame gyvenime?

Kaip pagerinti savo likimą? Gera karma gali ateiti greičiau, jei yra atliekami atitinkami veiksmai. Pavyzdžiui pasodiname sėklas jas pastoviai prižiūrime, laistome, tai vaisiai sudygs greičiau. Gyvenime žmogui senovės raštai-vedos rekomenduoja laikytis askezių, užsiimti maldos ar meditacijos praktika, aukoti ir atlikti gerus darbus. Tokie veiksmai gali pagilinti geros karmos veikimą. Jeigu žmogus reguliariai atlieka meditaciją atliekame, tai tokia karma vadinasi dominuojanti. Dominuojančios karmos vaisiai jau gali būti valgomi šiame gyvenime ir šios geros karmos atoveiksmį galima gauti šį gyvenimą. Tačiau pačiam keisti karmą, ne taip jau paprasta. Silpną karmą žmogus gali pataisyti savo pastangomis, pavyzdžiui susirgus sloga galima išsigydyti pačiam. Stipri karma verčia mus veikti pati, pavyzdžiui sergant rimtesne liga jau reikia eiti pas gydytoją.

Karmos poveikio susilpninimas arba pastiprinimas

Kaip keisti savo likimą? Jeigu žmogus savo problemą iškelia į viešumą, tai jis susilpnina tos problemos poveikį. Kitaip sakant, jeigu yra kažkokios problemos ir žmogus kažkam išsikalba, jam pasidaro lengviau. Todėl esant problemos labai svarbu su kuo nors pasikalbėti, išsipasakoti. Jeigu žmogus giriasi savo pasiekimais arba turtais, taip jis susilpnina savo gerą karmą. Yra geras rusiškas posakis ta tema ” Если в доме радость, радуйтесь потише. Рядом ходит зависть, может и услышать!” (vert. jeigu namuose laimė, tai džiaukitės tyliai, nes netoliese vaikšto pavydas, gali ir išgirsti jūsų džiaugsmą). Jeigu žmogus laiko savo viduje kažkokias paslaptis ar blogį, tai tampa stipresniu blogiu, jei atsiveria, atlieka išpažintį, tai susilpnėja.

Karma dar yra skirstoma į juodą, baltą, juodai baltą ir bespalvę

Kokios yra karmos? Juoda karma, tai mūsų blogi veiksmai kurie pagilina mūsų blogąsias savybes. Juodai-balta karma, tai geri veiksmai, norai daryti gera dėl kitų, bet tuo pačiu ir mūsų blogosios egoistinės savybės. Balta-karma, tai karma trijų veiksmų, kai žmogus atlieka askezes,  studijuoja šventraščius (bandymas suprasti savo prigimtį), malda arba meditacija (bandymas suprasti savo vidinį aš ir atstatyti santykius su Dievu). Askezės- apvalo žmogaus kūną, jeigu jos atliekamos teisingai. Šventraščių- studijos valo subtilų kūną. Malda arba meditacija leidžia suprasti savo dvasinę prigimtį.

Bespalvė karma, tai dvasinė patirtis, kuri nepalieka negatyvo sąmonėje. Ji padeda atsisakyti juodos ir sumažinti iki minimumo juodos-baltos karmos. Tai stipri karma kuri gali padėti įveikti kitas karmas. Bespalvė karma (Patandžalio joga sutroje) vadinasi (samskaros), sąmonėje susiformavę pėdsakai arba įspūdžiai turintys žinojimo energiją, kuri remiasi žinojimu apie amžinybę. Ši karma sustabdo kitų karmų veikimą. Balta karma gali atitolinti kitas karmas arba jas prislopinti, o bespalvė sunaikina visiškai, ir taip bloga karma sudega. Dvasinė patirtis žmogui padeda pereiti į kitokį sąmonės lygmenį.

Likimas gali keistis

Kaip suprasti ar karma keičiasi? Žmogus tampa toks pat, kaip ir tas-su kuo jis ginčijasi; kam jis tarnauja; kuo jis pats nori būti. Žmogus dažnai sako myliu, bet veiksmais to neparodo. Emocijos neturi būti aukščiau už veiksmus, įsivaizduokite jeigu gaisrininkas negesins gaisrą, o verks. Taigi karma gali keistis, priklausomai nuo akarmos, nuo mūsų motyvo. Jeigu mes tobulėjame dvasiškai, tai dar nereiškia, kad mums jau nieko neturėtų nutikti. Vietoj to, kad kas nors atsitiktų su mūsų kūnu, gali atsitikti su namais, vietoj to, kad atsidurtume kalėjime galima atsidurti vienuolyne, staigi mirtis gali atsipirkti išgąsčiu ir t.t. Net šventieji numiršta nuo baisių ligų, todėl svarbu suprasti, ką mes galime pakeisti, ir suvokti ką reikia iškęsti. Karma tai nėra absoliutus dalykas, ji gali keistis. Tiesiog reikia veikti. Askezės ir bendravimas su išmintingais žmonėmis gali mums suteikti jėgų.

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt 

 

 

 

 

 Komentarai


5 thoughts on “Likimas ir karma

  1. Mane mokykla prazude as jos nekenciu ir gyvenimas mano tapo tik sunkesnis jei prisiminti apie mokykla tai tik viena nieko ka mokykla man dave tai skaudzius prisiminimus ir daugiau nieko nekenciau mokytoju ne klasiu draugu uz ta visa sunkuma kuri as patyriau visam laikui psihologine trauma tai padakojama apie viena zmogu kurio galbut siam gyvenime jau nebera

    1. Visi turime gyvenime skaudžių pamokų, todėl kuo daugiau gyvenime semiamės išminties, tuo geriau suprantame ko tos pamokos mus išmokė…

    2. As mokykloj irgi toki pragara praejau, kad vargu ar kada pasimirs. Uzjauciu, Artai
      Labai naudingas straipsnis ir paskaita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *