Vedų astrologija

Kas yra Vedų astrologija?

Vedos- pirmieji rašytiniai žmonijai žinomi žinių šaltiniai, užrašyti prieš 5000 metų. Jas užrašė Vjasadeva. Pirminė Veda buvo viena, bet paskui ją padalino į keturias dalis. Rigveda, Samaveda, Yajurveda ir Atharvaveda. Vedų astrologija dar kitaip vadinama Džjotiš, kas verčiasi kaip Vedų akys yra Rigvedos dalis. Šis mokslas paaiškina, kaip Visatos dėsniai įtakoja žmogaus vystymąsi.  Kokios planetos veikia žmogaus charakterį, likimą, kokias savybes žmogus atsinešė iš praeitų gyvenimų ir kokios užduotys jo laukia šiame gyvenime. Vedinis astrologas žmogui gali padėti tokiais klausimais, kaip profesinės veiklos pasirinkimas, silpnosios ir stipriosios charakterio savybės, gyvenamosios vietos ar šalies pakeitimas, amžiaus krizės, dvasinė praktika, tiesos paieškos, palankių datų svarbiems darbams ir gyvenimo įvykiams nustatymas.

vedu astrologija

Kuo Vedų astrologija gali būti naudinga?

Vedų astrologija nuo pat pradžių buvo naudojama nustatyti tinkamiausią laiką svarbiems įvykiams. Vaiko pradėjimui, pamatų ir namo statymui, verslui, sandoriams, santuokai, kelionėms, ūkininkavimui ir augalų sodinimui. Visais šiais atvejais kvalifikuotas vedinis astrologas gali parinkti tinkamiausią laiką. Jeigu Jūs gausite teisingą patarimą ir juo pasinaudosite, tai Jūsų likimas išties gali susiklostyti palankiai.  Yra tokia karmos sąvoka- „Prarabdha“ karma. Ji reiškia „išreikšta”, tai įvykiai kurie turi pasireikšti mūsų gyvenime, bet mes juk nenorime sužinoti, ypatingai jei tai blogos naujienos. Mus labiau domina kaip išvengti neigiamų įvykių arba bent jau, kaip sušvelninti jų poveikį, todėl reikalingas įkvėpimas, o ne bauginimas. Reiškia, kad vien tik mūsų ateities nusakymas, pačios problemos neišspręs, todėl astrologas į kurį kreipiamės, turėtų išmanyti ne tik astrologija, kuri yra Vedų dalis, o pačias Vedų išvadas, kurios padėtų žmogui išspręsti visų problemos šaknį. Taigi vien tik ženklų aiškinimas žmones tik labiau suklaidina.

Kaip veikia Vedų astrologija ir kuo ji skiriasi nuo vakarų astrologijos?

Vakarų astrologija remiasi kintamu tropiniu zodiaku, o Vedinė -žvaigždiniu, nekintamu. Ką tai reiškia? Dabar žemės ašies kampas yra pasislinkęs 23 laipsniais, o tai reiškia, kad prie zodiako ženklų kuriuos mes žinome, reikėtų pridėti 23 dienas, tam, kad suprasti kada saulė tiksliai įeina pavyzdžiui į Skorpiono ženklą. Dauguma vakarų astrologijos populiariųjų šaltinių remiasi Klaudijaus Ptolemėjaus-vakarų astrologo tėvo skaičiavimais, kurie buvo daryti apytiksliai prieš 2 500 metų, tačiau per tą laiką žemės kampas pasislinko, todėl skirtumas tarp tų skaičiavimų ir dabar yra 23 laipsniai, todėl ten yra daug netikslumų. Taipogi skirtumas kur randasi zodiako ženklas, kadangi vakarų astrologija atsižvelgia į tai kokiame ženkle yra Saulė, o Vedų kur yra Mėnulis. Tai reiškia, jeigu bus neteisingai apskaičiuotas gimimo laikas, bus klaidingi skaičiavimai ir prognozės.

Vedų astrologiją sudaro šeši skyriai. Pirmas-Matematika, kad skaičiavimai būtų tikslūs, tačiau šiai dienai nustatyti tikslų gimimo laiką pakankamai sudėtinga. Antras- Astronomija, tai planetų ir žvaigždynų išsidėstymai. Prognozuojamoji astrologija. Trečias-Chorarinė astrologija (Prašna), kada žmogus užduoda klausimą ir į jį atsakomą pagal klausimo uždavimo laiką ir aplinkybes. Ketvirtas-Muhurta, tai palankaus laiko svarbiems darbams ar įvykiams nustatymas. Šeštas-Upaja, tai rekomendacijos kurių dėka galima susilpninti negatyvios karmos veikimą arba pastiprinti palankiosios.

Ką gali vedinis astrologas?

Patyręs astrologas gali paaiškinti žmogui, kokie elgesio principai padės koreguoti jo likimą, kokiais „instrumentais” naudotis, kad gyvenimas taptų efektyvus, paaiškinti kodėl žmogus atsidūrė vienoje ar kitoje situacijoje ir duoti patarimus, kaip išeiti iš jos. Tačiau būna ir nekvalifikuotų astrologų, kurie nesupranta karmos dėsnių ir žmogui aiškina, ne jo elgesio padarinius, o savo žinias apie astrologiją.

Vedų astrologas, tai specialistas kuris padeda žmogui atverti jo potencialą. Vedų astrologas gali suprasti žmogaus ribas ir paaiškinti jam, kaip neeikvoti energijos ten, kur žmogaus galimybės ribotos.

Vedų astrologo pareiga savo žiniomis nebauginti žmonių, dėl jų ateities. Nesinaudoti savo padėtimi, kai žmogus bijo ir taip bandyti jam parduoti kokius nors brangakmenius ar kitus ezoterinius daiktus. Žmogui reikėtų padėti pasiekti dorybės energiją, paaiškinti, kad jis yra neišmanymo ir aistros energijų įkaitas, nes tokios žinios išties keičia gyvenimą.

Kokie būna astrologų tipai?

Brahmaniško arba mokytojo-išminčiaus tipo astrologai yra tie, kurie stengiasi padėti žmogui keisti mąstymo kryptį ir pasaulėžiūrą (Negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį į situaciją).Jie žmogui paaiškina, kad jis pats turėtų prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimus, nes žmonės dažnai kreipiasi į astrologus palaiminimo, kad atsikratyti savo sprendimo atsakomybės. Vedų astrologas turėtų paaiškinti žmogaus pasirinkimo pasekmes. Tikras vedinis astrologas labiau pergyvena dėl žmonių, o ne dėl savo ateities.

Vadovo tipo astrologui-astrologija daugiau kaip hobis, kuris padeda jam kontroliuoti žmones ir gauti praktišką naudą savo projektams. Toks astrologas daugiau pergyvena dėl savo dabarties.

Verslininko tipo astrologas užsiima reklama, todėl dažniausiai kalba tai kas patinka žmonėms, kad žmogus ateitų pas jį vėl ir vėl. Verslininko tipo astrologai bando padaryti taip, kad žmogus be konsultacijos neišgyventų. Jie gali šmeižti savo konkurentus. Dažnai sugalvoja įvairių schemų schemų kaip ištraukti iš žmonių pinigus. Žmogus gali būti gąsdinamas ir taip jis savo noru atiduoda pinigus. Tai dažniausiai astrologai kurie sprendžia savo, o ne žmonių problemas.

Darbininko tipo astrologui, astrologija yra būdas išsiskirti iš kitų. Jis dažniausiai pats neišsprendęs savo problemų. Toks žmogus gali turėti žalingų įpročių ir mėgti kritikuoti kitus. Savo srities žinovas, profesionalas niekada nekritikuoja kitų specialistų.

Kokio astrologo ieškoti?

Profesionalus vedų astrologas studijuoja karmos įstatymus, kad galėtų paaiškinti žmogui patį trumpiausią kelią į laimę. Jeigu jis supranta, su kokia karma pas jį atėjo žmogus, tai jis gali jam paaiškinti, kaip panaudojant savo galimybes tinkamiausiai pasielgti esamoje situacijoje. Šiuolaikiniam žmogui retai norisi klausytis apie tai, ką reikia keisti savyje, todėl dažniau jam įdomiau klausytis apie savo likimą, bet ne apie tai kaip keisti save, kad likimas pasikeistų.

Profesionalus vedų astrologas tiesiog supranta, kaip gali klostytis įvykiai vienoje ar kitoje situacijoje. Jis tiesiog žino karmos įstatymus, kurie nėra labai sudėtingi. Juk kiekvienas gali nusakyti, kas gali atsitikti, jeigu žmogus išvažiuos į gatvę nežinodamas eismo taisyklių. Taip vedų astrologas, žinodamas karmos įstatymus duoda žmogui patarimus, kurie jam leidžia suprasti gyvenimo taisykles. Vedų astrologas  padeda žmogui nugalėti nežinojimą, kuris dažniausiai ir yra kančios priežastis. Ko gero nė vienas yra sau pasakęs tokius žodžius „…ech, kad būčiau žinojęs anksčiau”.

Žmogus, kreipdamasis į vedų astrologą, turėtų suprasti, kad visos jo gyvenimo problemos vyksta tik dėl paties neteisingų veiksmų. Žmogus turėtų žinoti, kad jis susiduria su problemomis tam, kad jų nebekartotų ir išmoktų savo pamokas. Savo likimą pakeisti išties nelengva, bet mes jau šiandien galime pakeisti savo elgesį ir tuomet tikrai galime tikėtis pozityvaus rezultato.

Linkiu Jums ko geriausios kloties !

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt 

 Komentarai


One thought on “Vedų astrologija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *