Santykiai turi vykti pagal vyro ar moters scenarijų ?

Vyro ir moters santykiai ko gero viena aktualiausių gyvenimo temų, kuri niekada nebus išsemta. Noriu pristatyti jums savo pirmąją internetinę laidą „Nenuobodūs klausimai – atsakymai su Egidijumi Gubinu”. Pirmoji laidos tema „Ar santykiuose viskas turėtų vykti pagal vyro ar moters scenarijų ?”, kviečiu žiūrėti !

Santykiai visada turėtų vykti pagal moters, o ne pagal vyro scenarijų. Daugelis vyrų prieštaraus, sakydami „kodėl”? Moteris nuo prigimties yra kultūringesnės, todėl su tuo nei vienas vyras negalėtų pasiginčyti, kas susiję su elgesio kultūra, tvarka ir švara. Moterys tvarkingesnės iš prigimties, todėl jos pastoviai mus moko – pasidėk batus į vietą, išnešk šiukšles, nusiprausk ir t.t. Taip pat moterys yra kantresnės, todėl moterį reikia mylėti vien už tai, kad ji moteris, o ne už jos pasiekimus gyvenime.

Vyro užduotys gyvenime visai kitos. Vyrai yra vertinami už pasiekimus, todėl gyvenime vyrai realizuojasi ir auga kaip asmenybės kada įveikia kliūtis. Vyras turėtų būti stiprus socialiniame gyvenime, todėl sakoma, kad visuomenėje jis turėtų būti kaip liūtas, o namuose kaip ėriukas. Jeigu bus atvirkščiai, tai namuose pastoviai tvyraus įtampa.  Jeigu vyras nurodinės kur namuose turi stovėti gėlės, kaip turi būti šluostomos dulkės, plaunamos grindys, gaminamas maistas, tokiu atveju moteris  jaus didelę įtampą.

Santykiai turėtų vykti pagal moters scenarijų, o ne pagal vyro.  Jei pagal vyro scenarijų, tai vyrui iš esmės gyvenime daug nieko nereikia ir vyriškame pasaulyje moteris nesijaus laiminga. Vyras gali būti pakankamai patenkintas gyvendamas bute be remonto, be periodiško baldų perstumdymo, be naujų tapetų, valgyti greitai paruošiamą maistą, vaikščioti su tomis pačiomis kelnėmis vieną savaitę, o kitą savaitę jas išsiversti į kitą pusę ir toliau vaikščioti. Žinoma, aš šiek tiek šaržuoju visą situaciją, bet vyro pasaulis labai paprastas, šiek tiek panašus į seną juodai baltą televizorių „Šilelis” ir dėl to vyras per daug nepergyvens.

Moteris turi daugiau norų, todėl viską ką matome aplink, tai daugiausia viskas dėl moterų – mada, gražios spalvos, skanūs kvapai ir komfortiškas gyvenimas. Vyras gyvenime pats dėl savęs nieko nedaro. Tą galime pastebėti, jeigu kokiame  nors vyriškame kolektyve atsiranda moteris. Vyrai iš karto pradeda dažniau skustis, kirptis nagus, lygintis marškinius, šukuotis ir kvėpintis.

Santykiai kuriam tam, kad vyras pildytų moters norus, taip realizuodamas save. Jeigu vyras nesupranta tokios frazės – „nėra kuo apsirengti, nors jau nebėra kur kabinti”, tai reiškia, kad jis dar gali būti nepasiruošęs santuokai. Tai reiškia, kada bus pildomi moters norai, tai moteris bus laiminga, o jeigu moteris bus laiminga, tai bus laimingi visi šeimoje, tame tarpe ir pats vyras.

Daugelis moterų gali suabejoti ir sakyti, kad tokių vyrų nebūna kurie nori pildyti moters norus. Taip, vyras nėra gatavas produktas. Kaip minėjau moteris iš prigimties kultūringa, o vyras santykiuose tik gali užaugti kaip vyras, jeigu santykiai vyks ne pagal vyro scenarijų. Ką tai reiškia?

Vyrai nemyli, o naudojasi tomis moterimis, kurios atvirai prašo meilės. Moteriai nevertėtų bėgioti paskui vyrą, reikalauti jo dėmesio, atvirai rodyti jam savo jausmus, kad jis jai vienintelis, kad ji be jo negali gyventi, kad ji pasiruošusi jam viską atleisti, kad tik jis būtų šalia. Visus šiuos jausmus moteriai vertėtų saugoti savo viduje. Tada moteris bus labiau gerbiama, siekiama ir vertinama. Tai reiškia, kad rodydama savo jausmus ji neturi prarasti savigarbos. Kitu atveju, moteris gali labai greitai tapti nereikalinga, išnaudota ir neįvertinta.

Vyro scenarijus santykiuose labai paprastas, tai skaniai pavalgyti ir seksas. Tą galime pamatyti praktiškai kiekviename filme kurio režisierius yra vyras, amerikietiškame, lietuviškame ar vokiškame. Susipažino, pavalgė ir į lovą, toks yra vyro santykių scenarijus. Kiekvienas vyras gali iš karto pradėti intymius santykius su moterimi, jeigu ji jam yra fiziškai patraukli.

Todėl jeigu santykiai prasideda pagal vyro, o ne pagal moters scenarijų, dažniausiai jie ilgai netrunka. Kodėl? Todėl, kad bet kuris vyras nevertina to, į ką jis ilgai neinvestavo, ar tai būtų moteris, ar bet koks materialus turtas. Kada santykių scenarijus vyksta pagal moterį, tai viskas trunka kur kas ilgiau, nes moteriai pirmoje vietoje vyro intelektas, o ne jo kūnas. Žinoma, tai nereiškia, kad moteriai visiškai nesvarbi vyro išvaizda ir jis gali smirdėti prakaitu ar būti su pakibusiu snargliu pastoviai, ir moteriai bus vienodai. Tiesiog moteriai vyro išvaizda ne pirmoje vietoje.

Kada santykiai vyksta pagal moters scenarijų, o ne pagal vyro, tada laimi abu ir vyras, ir moteris. Kada moteris jaučia, kad ja rūpinasi, tada padidėja jos savivertė. Ypatingai tada, jei ji yra gerbiama ir vertinama, ne tik už savo kūną, bet ir už savo vidų, emocijas, manieras, kalbą, švelnumą, moteriškumą, tiesiog už tai, kad ji yra moteris. Vyras tokiuose santykiuose auga kaip asmenybė, ugdosi kantrybę, mokosi kontroliuoti savo jausmus, norus ir  realizuoja savo poreikį kažkuo rūpintis, globoti.

Santykiai visada prasideda nuo pažinties ir harmoningas santykių augimas susideda iš kelių etapų. Tiesiog verta žinoti, kad geri rezultatai greitai neateina, todėl čia reikės žinių ir šiek tiek kantrybės. Šį kartą papasakosiu apie pirmą santykių etapą.

Pirmas santykių etapas vadinasi rožinis – šokoladinis arba Romeo ir Džuljeta. Šiame etape vyras deda daug pastangų ir rodo didelį dėmesį moteriai. Vienas kitam jie atrodo vieninteliai. Tai smagus, romantiškas, bet tuo pačiu ir pavojingas etapas. Apie šį etapą prirašyta daug eilėraščių, dainų, prikurta filmų ir pjesių.

Labai svarbu žinoti, kad šiame etape santykiai nevyktų pagal minėtą vyro scenarijų. Vyras vertina tik ilgalaikes investicijas, todėl moterys, jeigu norite, kad viskas vyktų pagal jūsų, o ne pagal vyro scenarijų, tai šiame etape turėtumėte nesutikti su vyro norais. Ką tai reiškia ? Tai reiškia, kad tiesiog nedarykite dviejų dalykų. Pirmas – nepradėkite kartu gyventi ir neturėkite intymių santykių, jeigu norite, kad jūsų santykiai augtų, o nesustotų tik ties pirmuoju etapu.

Vyras panašus į alpinistą kuris kopia į kalną, įstato ten savo vėliavą ir įstatęs vėliavą jis jau nebekopia aukščiau, o po truputį leidžiasi žemyn. Intymūs  santykiai vyrams, tai tarsi nuotykis, nors moteris po tokių santykių vyrą jau priima kaip savo vyrą. Tiesiog toks yra vyro scenarijus. Todėl moterys neskubėkite ir atsiminkite, kad viskas turi vykti savo laiku, ir jūsų vertas vyras tikrai dėl to nepabėgs iš jūsų gyvenimo.

Moterims svarbu suprasti, kad gatavų vyrų nėra. Vyrai auga santykiuose, kurie vyksta pagal moters scenarijų. Be ilgo rūpesčio moterimi sėkmingi santykiai neįmanomi. Todėl moters gyvenime turi būti vyras, kuris yra pasiryžęs dėl jos keistis ir būti jos herojus.

Vyras irgi nori dėl kažko daryti žygdarbius, todėl jam reikia užduočių, kurios nėra taip lengvai įgyvendinamos. Tai jį gali įkvėpti asmeniniams pokyčiams. Vyro ir moters santykiai, tai tarsi projektas ir santykių pradžia tarsi namo pamatas. Labai svarbu suprasti, kaip teisingai kurti santykius. Jei pamatas bus tvirtas, tai ir namas stovės tvirtai. Sėkmingi santykiai, tai palaipsniui vykstantis procesas. Jeigu pas porą įvyko seksualiniai santykiai rožiniame – šokoladiniame etape, tai santykiai vargiai gali augti toliau į aukštesnes pakopas. Tokiu atveju santykiai taip ir gali likti intymių santykių sekso etape kuriame poros dažniausiai skiriasi.

Ką daryti vyrui, kad moteris būtų laiminga?

Moteriai be vyro sunku jaustis pilnavertei, o vyrui be moters. Vyras ir moteris negali nebūti kartu, nes vienas be kito yra nelaimingi.

Moteris tampa laiminga, kai jos gyvenime atsiranda vyras, kuris pildo jos norus. Vyras tampa laimingas, kai jis gali išpildyti moters norus. Jeigu vyras galvoja kitaip, tai reiškia arba jis vienuolis, arba kažko dar nesuprato šiame gyvenime arba dar nebandė pildyti moters norų. Norų pildymas, panašus į maisto gaminimą, juk kur kas smagiau gaminti ir vaišinti kitus, nei gaminti tik sau.

Jeigu palyginsime vyrą kuris neturėjo šeimos, dar kitaip vadinamą senberniu ir vyrą kuris maždaug dvidešimt metų buvo santuokoje, tai pamatysime tarp jų nemažus skirtumus. Tas kuris rūpinosi šeima, tapo labiau savimi pasitikintis, atsakingas, kantresnis ir stipresnis, o tas kuris gyvenimo be šeimos, tik sau, tai jo gyvenimas dažniausiai yra chaotiškas ir be tikslo.

Vyro rolė santykiuose suteikti apsaugą ir šeimos palaikymą, dėl to jo gyvenime turi būti moteris kuriai to reikia. Moters rolė santykiuose,  mokėti teisingai priimti vyro dėmesį ir rūpestį. Tam, kad vyras neprarastų entuaziazmo  atlikti savo pareigas, jam reikalingi palaikymo žodžiai.

Todėl moterys lanko įvairius mokymus, seminarus, skaito knygas santykių temomis, nes žinojimas joms suteikia, laimės. Kada moteris laiminga, ji tampa labai patraukli ir vyras žiūrėdamas į ją  galvoja, aš noriu būti su ja, nes ji tokia faina.

Tam, kad būtų laiminga santykiuose, moteriai vertėtų stengtis gerai suprasti savo vyrą ir šie tiek mylėti. Moteriai visai nebūtina pastoviai vyrui kartoti „aš tave myliu…“, nes vyras gali per daug atsipalaiduoti. Tiesiog moteris gali jam dažniau sakyti, koks jis jai reikalingas ir to bus pakankamai, kad vyras norėtų ir toliau būti jos gyvenimo herojus.

Tam, kad moteris būtų laiminga santuokoje, ją reikia labai stipriai mylėti ir nesistengti suprasti, nes moters suprasti negali niekas, netgi ji pati savęs dažnai nesupranta. Tiesiog Kūrėjas sukūrė moterį, kad jos nebūtų galima suprasti, o mes šiuolaikiniai vyrai, labai dažnai norime stabilumo, kad moteris nerodytų savo emocijų, nekeltų triukšmo ir neknistų mums proto. Tačiau Kūrėjas specialiai sukūrė moterį nepastovią, įvairią, kad mums vyrams su moterimi nebūtų nuobodus gyvenimas.

Gyvenimas su moterimi panašus į ekskursiją, vieną dieną poilsis prie karibų jūros, kitą neįveikiami kalnai Himalajų kalnai, o trečią Afrikos džiunglės. Svarbiausia nepasiklysti ir atminti, kad reikia pildyti moters norus, ją labai stipriai mylėti ir nesistengti jos suprasti.

 

Stiprus ir vyriškas vyras, koks jis ?

Vienas ir tas pats vyras gali kardinaliai būti skirtingas priklausomai nuo to kokia moteris yra jo gyvenime. Moteris vyro gyvenime, tai tarsi vyro atspindys, tarsi lakmuso popierėlis, kuris parodo koks yra vyras. Kiekvienas vyras savo viduje sąmoningai arba nesąmoningai supranta, kad jo statutas, jo reikšmė, jo rimtumas, stiprybė ir vyriškumas priklauso nuo to,  kokia moteris randasi šalia jo.

Vyriškas, rimtas ir stiprus vyras visuomenėje yra tas, kuris sugebėjo savo moterį padaryti laimingą. Jeigu šalia vyro randasi aprūpinta, susitvarkiusi,  rami ir laiminga moteris, tai reiškia, kad vyras yra rimtas, vyriškas ir stiprus. Vyras yra tas kuris veda savo šeimą, todėl jis tarsi vienetas, o moteris yra visada šalia jo, ji tarsi nulis. Nulį galima pastatyti prieš vienetą ir už vieneto. Jeigu nulis iš galo, tai dešimt, o priekyje tai tik nulis vienas.

Tai reiškia, kad moteris vyro gyvenime gali daryti jam labai didelę įtaka. Dažnai būna, kol vyras nesutinka moters, jis atrodo nepakankamai rimtas ir jam trūksta brandos. Tačiau kai jo gyvenime atsiranda moteris viskas pasikeičia. Už kiekvieno didingo vyro, stovi didinga moteris. Tačiau jeigu vyras nerimtas ir nesusitvarkęs savi gyvenimo, už jo gali stovėti lengvabūdiška ir nesiekianti išminties moteris.

Kada susitinka vyras ir moteris, tai abu vienas kitą kaip skulptorius dailina, kadangi abu būna kaip nešlifuoti akmenys. Vienas kito šlifavimas, Tai ilgas ir skausmingas procesas. Todėl santykiuose mes tiek daug vienas su kitu kovojame, dažnai ginamės, sakydami kodėl aš, o ne tu?

Tačiau jeigu mes mokysimės žvelgti į santykius kaip į savęs tobulinimo etapą ir stengsimės juose mokytis, tai pats santykių procesas palaipsniui švelnės, nes su laiku mažės smailių akmenų. Vyro ir moters santykiai, tai nelengva mokykla, bet abiem labai naudinga, nes šeimyninis gyvenimas moteriai padeda ugdytis tokias  savybes kaip švelnumas, rūpestingumas, išmintis ir mokėjimas tinkamai išreikšti savo jausmus. Vyrui šeimyninis gyvenimas padeda ugdytis atsakomybę, ryžtą, tvirtumą, pasitikėjimą, dosnumą, ištvermę ir entuziazmą. Todėl vyro ir moters santykiai  padeda abiems augti ir tobulėti kartu.

Kodėl  santykiuose moteris lieka dažnai neišgirsta ?

Viena dažniausių vyro ir moters problemų bendravime, kada moterys skundžiasi, kad vyrai jų negirdi.  Moterys, jeigu norite būti dažniau išgirstos, tai jums būtų svarbu žinoti keletą svarbių dalykų apie vyrus.

Visų pirma, kad vyrų klausa kur kas silpnesnė, nei jūsų, todėl jie jūsų taip dažnai negirdi. Jūs, moterys gana lengvai galite kalbėti ir tuo pačiu metu klausytis kiekvieno iš šalia esančių pašnekovų, tačiau mes – vyrai, neturime tokios dovanos. Turbūt pastebėjote, jeigu vyras, atsiliepia į telefono skambutį, tai dažniausiai prašo pritildyti televizorių arba prašo “nors trumpam patylėti aplinkui esančių“.

Jeigu teko stebėti kada vyrai žiūri filmą arba sporto varžybas, tai jie šiek tiek apsikeičia nuomonėmis, galbūt pašūkauja ir toliau visi susikaupę žiūri į ekraną. Jeigu moterys kartu susirinkusios žiūri filmą, tai tuo pačiu metu plepa, „sėdi” facebooke, instagrame, varto žurnalus, sugeba aptarinėti kitus, žiūrėti filmą ir suprasti kas vyksta.

Moterys vienu metu gali daryti keletą dalykų ir joms tai normalu. Tačiau vyrai vienu metu gali koncentruotis tik į vieną dalyką. Todėl, jeigu norite savo vyrams kažką pasakyti ar paprašyti, kad jus išgirstų, tai visų pirma pasistenkite, kad vyro dėmesys tuo metu būtų nukreiptas į jus, o ne į telefoną, laikraštį ar televizorių.

Jeigu vyro dėmesys nukreiptas kažkur kitur, o jūs tuo metu jam sakote ar prašote kažko svarbaus, tai žinokite, kad jis praktiškai nieko negirdi.

Moterys, pasistenkite atsiminti, kad, kai norite pasakyti  ar paprašyti kažko savo vyro, prieš tai įsitikinkite:

-jo žvilgsnis nukreiptas į jus.

-tuo metu kai jūs kalbate, jo dėmesys nėra nukreiptas kur nors kitur ir jis tuo metu kažko neveikia.

-tai ką norite jam pasakyti turėtų būti konkretu ir aišku.

-jeigu turite abejonių ar jus išgirdo, paklauskite jo „ar tu esi pasiruošęs manęs klausyti ?“

Moterys, pasistenkite suprasti, kad vyrai vienu metu gali koncentruotis tik į vieną tikslą. Jeigu norite, kad vyras atsimintų tai, ko jo prašote, pavyzdžiui kažką nupirkti iš parduotuvės ir nepamirštų, tai geriausia jam apie tai nesakyti, o iš anksto parašyti sunumeruotą raštelį.

Patirtį turinčios ir išmintingos moterys rašo ne tik ką nupirkti, bet ir skliausteliuose parašo kurioje parduotuvėje vyras gali rasti ko reikia. Kada žinome ir pažįstame vieni kitus daugiau, gyvenimas tampa paprastesnis.

 

Būkite laimingi !

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *