Išbandymai santykiuose, ar įmanoma be jų?

Sveiki, gerb. Egidijau, noriu paklausti, ar gali būti mano vyras apsėstas? Kaip koks kipšas būtų į jį įlindęs – visas piktas, suirzęs, pykstamės ištisai, nesuprantu, kas darosi… O gal meilužę turi? Ką man daryti, kad grįžtų mano normalusis vyras? Ar tikrai turi būti išbandymai mūsų santykiuose? Ačiū. Eugenija

Kartą vienas išminčius kreipėsi į žmones tokiais žodžiais:

-Gerieji žmonės ar jūs norėtumėte gauti išmintų be patirties, surasti tiesą be paklydimų, pasiekti tikslą be pastangų ?

Tada visi sušuko:

– Norim, norim ! Žinoma, kad norim !

– Nuostabu, – atsakė išminčius. – Aš irgi noriu ir jeigu kada nors sužinosiu, kaip tai gauti, tai su malonumu apie tai pasidalinsiu su jumis.

Lygiai taip pat ir mūsų gyvenime, gyventi be išbandymų santykiuose nepavyks. Kokia šeima bebūtų, kaip stipriai vienas kitą mylėtų, vis tiek sunkumų nepavyks išvengti nei vienam. Išbandymai, tai gyvenimo požymis.

Kartą vienam išminčiui uždavė tokį klausimą:

– Kokiais atvejais būna idealūs santykiai tarp vyro ir žmonos?

– Jeigu vyras nebylys, o žmona akla, tai jie gali labai gerai sutarti kartu – atsakė jis.

Šis pamokymas mus moko, kad jeigu norime santykių, tai turime mokytis teisingai reaguoti į išbandymus. Jeigu sugebėsime praeiti išbandymus, tai ir santykiai suteiks mums daugiau džiaugsmo. Išbandymai tai yra mūsų augimo etapas. Jeigu eiti sunku, tai mes kylame į viršų, o jeigu lengva, tai gali reikšti, kad riedame žemyn. Na ir labai svarbu esamų problemų nepadvigubinti.

Jeigu mes matome, kad santykiuose situacija tampa nevaldoma, tai turime stengtis iš visų jėgų ją raminti. Išbandymai santykiuose, tai panašu į situaciją kai matome gaisrą. Gaisrą reikia gesinti negalvojant. Lygiai taip pat ir šeimoje raminti situaciją kol neįvyko neapgalvotų poelgių, tačiau jei jau situacija tampa nebevaldoma, tai verčiau kuriam laikui atsitraukti. Tam, kad nuraminti moterį jai reikia pastoviai dovanoti gėles.

Vyrams derėtų suprasti, kad žmonos nuotaika gali keistis gana dažnai. Jeigu vyras išves moterį iš kantrybės, tai ji gali papult į deivės Durgos įtaką, kuri vaizduojama sėdinti ant tigro , turint šešiolika rankų ir kiekvienoje iš jų laiko po baisų ginklą. Iš taikios ir ramios moters ji gali tapti negailestingu kariu.

Šeimyninis gyvenimas, tai ne tik mokymasis kaip kontroliuoti savo jausmus, bet ir supratimas, kaip sukurti tokią atmosferą, kurioje būtų lengviau kartu išgyventi išbandymus santykiuose. Jeigu mes negalėsime padėti savo šeimos nariams surasti ramybę ir pilnatvę, tai ir mums patiems bus sudėtinga nuraminti savo protą, kuris negalės rasti nusiraminimo. Todėl jeigu nesimokysime nuraminti aplinkinių, tai ir patiems nebus ramu. Todėl ir kultūringoje aplinkoje priimta, jeigu matome konfliktą, tai vertėtų stengtis nuraminti besiginčijančiuosius, taip mes patys galime gauti jėgos nusiraminimui.

Vienas iš būdų nuraminti savo artimuosius, tai supratingai žvelgti į tas situacijas kai jiems kažkas nepavyksta. Tai yra supratingumas. Supratingumas, tai supratimas kad mūsų mylimam žmogui gyvenime ne viskas pavyks sėkmingai, bet mes nenustosime jo mylėti už jo nesėkmes.

Kartą vieno išminčiaus paklausė: -Ar tu gali išmokyti visada pasiekti sėkmės?

-Aš galiu jus daug ko išmokyti, -atsakė jis, bet iš pradžių būtina išmokti išreikšti dosnumą tiems, kurie nesugebėjo pasiekti sėkmės. Dosnumas jums patiems padės pasiekti sėkmės ir dar daugiau. Taip pat vertėtų išmokti būti dosniems tiems, kurie jau pasiekė sėkmės. Nereikia jų kritikuoti, žeminti jų pasiekimus ar pavydėti. Taip elgdamiesi niekada negalėsite pasiekti tikrosios sėkmės.

Šeimyniniuose santykiuose verta suvokti, kad išbandymų nepavysk išvengti ir,  kad viskam reikia laiko. Šeima yra kuriama visam gyvenimui, o ne kelioms dienoms. Jeigu kažkas klostosi nepalankiai, tai reikia duoti laiko, kad situacija pasitaisytų. Kartais gali tekti laukti dešimt metų, o gal ir daugiau, kad įvyktų pokyčiai. Tai yra tikras šeimyninis mąstymas kuris reiškia meilę, jeigu mes esame pasiruošę tiek laukti.

Dauguma šeimyninių problemų reikalauja laiko. Kiek laiko reikia laukti kol užaugs vaikas? Kiek laiko reikia laukti kol jis pabaigs mokslus? Kiek laiko reikia laukti kol jis taps subrendęs? Kiek laiko reikia, kad sulaukti anūkų? Todėl sukūrus šeimą verta mokytis mąstyti dešimtmečiais. Kai atsiranda problema palaukime dešimt metų ir per šį laiką pabandykime kažką pakeisti, o jeigu nieko nesigaus, tai būkime nusiteikę, kad galbūt dar reikės skirti kažkiek laiko.

Kartą vienam šeimos psichologui uždavė klausimą: Mums atrodo, kad Jūs elgiatės nesąžiningai ? Kai pas jus patarimo ateina nepasiturintis žmogus, jį paleidžiate po keletos minučių, o su turtingu žmogumi kalbatės ilgai. –Skirtumas tame, kad pas nepasiturintį tik viena problema – iš kur gauti pinigų, o pas turtingą – kuo daugiau pinigų, tuo daugiau problemų… – atsakė šis.

Tad kai užklumpa išbandymai santykiuose, nepasiduokite negatyvioms emocijoms ir nesitikėkite, kad problemos turi išsispręsti greitai, tiesiog mokykitės mąstyti šeimyniškai – dešimtmečiais.

Linkiu Jums kuo geriausios kloties !

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą (egidijus.gubinas@gmail.com) ir po straipsniu patalpinti veikiančią nuorodą į autoriaus svetainę www.gubinas.lt 



Komentarai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *